اینستاگرام برنامه ای است که به تازگی توانسته تعداد اعضا در آن از یک میلیارد عبور کند. این برنامه در سطح دنیا طرفداران زیادی را به خود جلب کرده، امکانات و به روزرسانی های خیلی خوب از دلایل رشد این برنامه شبکه اجتماعی است. قبلا در همین وبسایت در مورد استوری در اینستاگرام توضیحات را لازم را دادیم. اما در این مقاله قصد دارید تا امکان جدید پرسش و پاسخ یا Question که در آخرین آپدیت اینستاگرام وجود دارد را برای شما کاربران عزیز وبسایت اُمیگو آموزش دهیم.

مزیت این استیکر این هست که دیگه پاسخ‌های کاربران به سوالات شما به صورت مجزا به دایرکت ارسال نمیشود بلکه در همون استوری، به صورت جامع و در کنار هم به شما نمایش داده میشوند.
پاسخ به این پرسش‌ها از داخل استوری صورت میگیره و شخص سوال‌‌کننده میتونه پاسخ شما رو به صورت استوری مستقل به اشتراک بذاره که البته در این صورت، مشخصات شما خصوصی باقی خواهد موند.


ایجاد پرسش و پاسخ

ابتدا در صفحه اصلی برنامه بر روی علامت دوربین مطابق شکل ضربه زده تا وارد قسمت ارسال استوری شویم.

صفحه اصلی اینستاگرام

استوری خود ار گرفته و پس از آن بر روی شکلک استیکر ضربه بزنید.

استیکر در استوری

در لیست استیکرها مطابق شکل بر روی QUESTIONS ضربه بزنید.

استیکر Questions

همانطور که میبینید جعبه ای مطابق تصویر زیر بر روی استوری ظاهر میگردد. برای طرح سوال خود کافی است بر روی Ask me a question ضربه بزنید. پس از نوشتن سوال استوری شما باید مانند شکل زیر باشد.

همچنین در همان قسمت میتوانید رنگ سوال خود را تغییر دهید که ما در این مثال رنگ آبی را انتخاب کردیم.

سوال و جواب اینستاگرام

پس از آن بر روی Send To ضربه زده و برای انتشار استوری برای همه فالورها Share را در جلو Your Story انتخاب میکنیم.

انتشار پرسش و پاسخ در ایسنتاگرام

از این پس فالورهای شما مطابق تصویر زیر استوری شما را مشاهده خواهند کرد و قادر هستند که جوابی برای شما نوشته و ارسال کنند.

استوری سوال

همچنین شما قادر خواهید بود که نتایج استوری و جواب هایی که برای شما ارسال شده است را مشاهده کنید. کافی است در اکانت خود بر روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید.

مشاهده نتایج استوری


انتشار پاسخ

برای انتشار پاسخ ارسال شده کافی است بر روی پاسخ ضربه بزنید و اینبار بر روی Share Response ضربه بزنید.

انتشار جواب استوری

مشاهده استوری Questions