در صورتی که در مورد " آموزش ضبط تماس تصویری در ایمو و واتساپ (اندروید و ios) " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

ایمو یکی از پیامرسان های محبوب برای ارتباط و تماس های ویدیویی و چت رایگان با دیگران است که بر روی گوشی های اندروید و ios قابل نصب است.
گاهی اوقات نیاز میشود تا تماس های تصویری با خانواده و دوستان خود یا Live زنده در برنامه ایمو را به صورت ویدیویی ضبط کنید.
در برنامه ایمو همانند بسیاری از برنامه های دیگر امکان ضبط تماس های ویدیویی وجود ندارد و باید از برنامه های کاربردی در این زمینه استفاده کنید.
برنامه هایی که در این مقاله معرفی خواهند شد نیاز به روت کردن گوشی ندارند و به راحتی پس از نصب قابل استفاده هستند.

تمامی این روش ها برای برنامه واتساپ هم یکسان است و تنها در این مقاله مثالها را برای برنامه ایمو زده ایم.


ضبط تماس های تصویری ایمو در گوشی های IOS

1) استفاده از Apowersoft iPhone/iPad Recorder

این برنامه مخصوص ضبط صفحه نمایش ios طراحی شده است ، به طوری که صفحه نمایش گوشی به طور بی سیم در PC یا Mac نمایش داده میشود و با انتخاب گزینه ضبط میتوان ویدیویی با فرمت Gif ، AVI ، WMV ، MP4 و ...  با ورودی های (صدا سیستم ، میکروفون یا هردو) را ضبط کرد البته تنظیم کیفیت و مکان ذخیره سازی از دیگر قابلیت هایی است که میتوانید خودتان تنظیم کنید.
1. در ابتدا برنامه را از اینجا دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید.
2. گوشی و رایانه را به یک شبکه وای فای متصل کنید.
3. در مرکز کنترل (Control Center) گوشی آیفون بر روی حالت AirPlay ضربه بزنید سپس از لیست نمایش داده شده رایانه خود را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید ، بر روی دکمه Mirroring ضربه بزنید.

Mirroring  در ios

4. پس از اینکار بلافاصله صفحه نمایش گوشی شما در رایانه نمیاش داده میشود ، هم اکنون میتوانید تماس ویدیویی ایمو را آغاز کنید.
5. برای شروع ضبط فقط کافی است بر روی دکمه قرمز که در سمت چپ بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.
6. برای پایان دادن به ضبط تماس ویدیویی ایمو فقط کافی است بر روی دکمه قرمز Stop کلیک کنید.

برنامه Apowersoft iPhone/iPad Recorder

2) استفاده از تنظیمات داخلی

قبلا در مقاله ای آموزش ضبط صفحه نمایش سیستم عامل ios 11 و 12 را داده ایم که آنرا میتوانید از اینجا مشاهده کنید.ضبط تماس های تصویری ایمو در گوشی های اندروید

1) استفاده از Apowersoft Screen Recorder

همانطور که این برنامه را در قسمت قبلی برای ضبط صفحه نمایش ios بیان کردیم اینبار این برنامه را برای سیتسم عامل اندروید معرفی خواهیم کرد در روش نیازی به استفاده از رایانه نیست و برنامه به طور مجزا و کامل بر روی گوشی اجرا خواهد شد.
در این برنامه میتوانید ویدیو به همراه صدا را همزمان ضبط کنید علاوه بر این میتوانید میزان بیت ، نرخ فریم ، رزولیشن را هم به سلیقه خود سفارشی کنید.
مراحل استفاده و ضبط تماس ویدیویی بسیار ساده است :
1. برنامه را بر روی گوشی خود از اینجا دانلود و نصب کنید.
2. به برنامه ایمو رفته و تماس ویدیو خود را برقرار کنید.
3. بر روی آیکون دوربین از بالای صفحه برای شروع ضبط ضربه بزنید.

برنامه Apowersoft Screen Recorder

4. برای پایان دادن به ضبط بر روی دکمه Stop ضربه بزنید.
5. پس از پایان ویدیو ضبط شده در لیست ضبط این برنامه آن را مشاهده خواهید کرد.


2) استفاده از ADV Screen Recorder

برنامه ADV Screen Recorder

ADV Screen Recorder یکی دیگر از برنامه های ضبط صفحه نمایش در گوشی های اندرویدی است ، به کمک این برنامه میتوانید هرچیزی که همراه با صدا است را در گوشی اندرویدی ضبط کنید ، همانند برنامه Apowersoft Screen Recorder میتوانید به صورت سفارشی وضوح ، میزان ارسال بیت و نرخ فریم برای ضبط را تنظیم کنید. این برنامه را میتوانید از اینجا دانلود کنید.


بیشتر بخوانید : 

در صورتی که در مورد " آموزش ضبط تماس تصویری در ایمو و واتساپ (اندروید و ios) " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره