در صورتی که در مورد " تبدیل فایل CSV به VCF و بلعکس برای انتقال مخاطبین گوشی " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

زمانی که یک گوشی جدید خریداری میکنید مهترین دغدغه شما انتقال مخاطبین گوشی قبلی به گوشی جدید است ، همانطور که میدانید مخاطبین بر روی سیم کارت یا گوشی ذخیره میشوند ولی با توجه به اینکه مخاطبین ذخیره شده بر روی سیم کارت محدود هستند اکثرا مخاطبین خود را در حافظه گوشی ذخیره میکنند.
بهترین راه برای انتقال مخاطبین این است که آنها را در یک فایل CSV یا VCF ذخیره کنید و سپس این فایل را به گوشی جدید انتقال دهید.
همانطور که گفتیم دو نوع فرمت مخاطبین VCF و CSV وجود دارند که فرمت VCf رایجتر و پرکاربردیتر است.
اگر شما یک فایل CSV دریافت کرده اید یا گوشی شما در موقع Export این فرمت را ایجاد کرده است زمانی که این فرمت را به گوشی جدید انتقال میدهید نمیتوانید مخاطبین را بازگردانی کنید برای همین باید فرمت CSV را به VCF تبدیل کنید.
در این مقاله نحوه تبدیل کردن فرمت CSV به VCF را توسط Google Contacts بررسی خواهیم کرد.

Google Contacts هر دو فایل CSV و VCF را برای وارد کردن Import و صادر کردن Export پشتیبانی میکند که میتوان از این قابلیت برای تبدیل استفاده کرد.


آماده سازی فایل CSV

قبل از هر چیز باید اطمینان حاصل کنید که فایل CSV دارای هدرهای صحیح برای Google Contact هستند برای همین وارد Google Contact  شوید (توجه کنید که برای ورود به مخاطبین گوگل باید با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید).

سپس یک مخاطب جدید ایجاد کنید ، برای همین از صفحه اصلی بر روی علامت + کلیک کنید و فرم مشخصات را وارد کرده و بر روی Save کلیک کنید.

ایجاد مخاطب در Google Contacts

پس از ثبت مشخصاتی از مخاطب وارد شده را خواهید دید هم اکنون بر روی علامت سه نقطه کلیک کرده و گزینه Export برای خروجی گرفتن فرمت CSV کمک بگیرید.

فایل CSV را به کمک برنامه Excel باز کرده و هدرهای آن را یادداشت کنید.

اینبار فایل CSV خود را بار کرده و بررسی کنید که هدرهای آن همانند هدرهای فایل CSV گوشی است.


تبدیل CSV به VCF

وارد Google Contact شوید و بر روی دکمه More کلیک کنید. گزینه Import را انتخاب کنید.

باز کردن مخاطبین در گوگل کانتکتس

از کارد محاوره ای باز شده فایل CSV مورد نظر خود را برای تبدیل به VCF انتخاب کنید.

هنگامی که فایل را انتخاب کردید همه مخاطبین شما در Google Contacts نمایش داده خواهند شد، همه آنها را انتخاب کرده و از بالای صفحه بر روی دکمه More کلیک کنید و گزینه Export را انتخاب کنید.

اینبار فرمت VCF را برای صدور انتخاب کنید.

این روش برای تبدیل فرمت VCF ب CSV هم کاربرد دارد.

 توجه کنید اگر فیلدی اضافه یا تتغیر کرده در فرمت CSV باشد اطلاعات آن فیبلد به درستی تبدیل نخواهد شد


بیشتر بخوانید :

در صورتی که در مورد " تبدیل فایل CSV به VCF و بلعکس برای انتقال مخاطبین گوشی " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره