در صورتی که در مورد " تشخیص گوشی قاچاق از گوشی اصل " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

یکی از دغدغه های افراد هنگام خریدن گوشی ، اصل بودن و قاچاق نبودن گوشی است ، با اجرا شدن طرح ریجستری تلفن های همراه تشخیص گوشی قاچاق از گوشی اصل امری ضروری می باشد ، در مقاله امروز قصد داریم برای شما نحوه تشخیص گوشی قاچاق و تشخیص گوشی تقلبی و اصل را برای شما دوستان عزیز ارائه کنیم.


نحوه تشخیص گوشی قاچاق

قبل از توضیح در مورد تشخیص گوشی قاچاق از گوشی اصل ، باید به اطلاع شما برسانیم که طرح ریجستری برای گوشی هایی که تا قبل از اجرایی شدن این طرح فعال شده اند مشکلی ایجاد نمی کند . برای تشخیص گوشی قاچاق از گوشی اصل مراحل زیر را انجام دهید :
- چک کردن سریال گوشی ، در صفحه کلید گوشی خود کد #06#* را شماره گیری کنید . یک سریال 15 رقمی برای شما ظاهر می شود . روش دیگر پیدا کردن سریال گوشی ، از روی کارتون و یا پشت باتری موبایل است .
- شماره سریال 15 رقمی گوشی خود را به شماره 30008887 اس ام اس کنید .
- یک پیام تحت عنوان ثبت بودن و یا نبودن شماره سریال دستگاه شما برای تان ارسال می شود که اگر ثبت نشده بود گوشی شما قاچاق است .

 

سایت استعلام گوشی قاچاق

همانطور که قبلا هم عرض کردیم شماره سریال 15 رقمی گوشی خود را بر روی کاغذی یادداشت کنید. سپس به سایت www.numberingplans.com مراجعه کنید . وارد قسمت number analysis tools شوید ، شماره سریال دستگاه خود را در قسمت IMEI number analysis  وارد کنید . تمام مشخصات گوشی شما نمایش داده می شود .


تشخیص گوشی تقلبی و اصل 

تعداد گوشی های کپی در بازار بسیار افزایش پیدا کرده است ، تفاوت قیمت این گوشی با اصل آن ها بسیار زیاد است ، اگر متوجه این موضوع نباشید و تشخیص گوشی تقلبی و اصل را ندانید ممکن است افراد سود جو ، گوشی تقلبی را به عنوان اصل به شما بفروشند . در این بخش ما می خواهیم تعدادی از روش های تشخیص گوشی تقلبی را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم .


- یک روش برای تشخیص گوشی تقلبی و اصل در اندروید نصب نرم افزار هایی نظیر Antutu tester ، cpu-z و ... است این نرم افزار ها بر ای تست سخت افزار گوشی هستند و با بررسی برخی از تنظیمات داخلی گوشی شما می توانید به اصل و تقلبی بودن گوشی پی ببرید .


- در گوشی های سامسونگ با استفاده از کد #*0#* یک منو برای شما باز می شود ، در صورتی که گوشی شما هیچ عکس العملی در مقابل این کد نشان ندهد یعنی گوشی شما تقلبی است . در این کد یک منو وجود دارد که تمام تست های سلامت گوشی مثل تاچ ، صدا ، ویبره و ... را می توانید انجام دهید .


- در گوشی های آیفون تشخیص اصل بودن گوشی اپل کار بسیار راحتی است . کپی زدن از روی سیستم عامل iOS کاری غیر ممکن است پس شما می توانید برای تشخیص اصل بودن گوشی اپل روی آن برنامه اندروید نصب کنید اگر نصب شد یعنی گوشی شما تقلبی است . یک روش دیگر باز کردن پشت گوشی آیفون است ، گوشی های تقلبی آیفون توانایی باز شدن قاب پشتی را دارند ، آیفون تقلبی جای کارت SD را دارد . هنگام خریدن آیفون رمز اثر انگشت آن را چک کنید زیرا گوشی های تقلبی آیفون با هر اثر انگشتی باز می شوند .


  منبع مطلب : Heyvatech.com

در صورتی که در مورد " تشخیص گوشی قاچاق از گوشی اصل " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره