در صورتی که در مورد " تقسیم کردن صفحه نمایش به دو قسمت در اندروید " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

حالت Split Screen Mode قابلیتی روی گوشی‌های اندرویدی است که به شما اجازه می‌دهد به طور همزمان از دو اپلیکیشن روی گوشی خود استفاده کنید. اگر قصد دارید محتوای یک اپلیکیشن را روی یک اپلیکیشن دیگر کپی و پیست کنید و یا در حالی که به توییتر سر می‌زنید یک ویدئو در یوتیوب ببینید و خیلی کارهای دیگر می‌توانید از Split Screen Mode استفاده کنید. 

 

Split Screen Mode چه قابلیت‌هایی دارد

اگر می‎خواهید از قابلیت Split Screen  استفاده کنید جدا از این که گوشی شما باید حتماً سیستم عامل اندروید 7.0 نوقا و یا بالاتر داشته باشد. درضمن اپلیکیشن‌های شما باید این قابلیت را پشتیبانی کنند. 

بعضی از شرکت‌های سازنده مثل سامسونگ قابلیت‌های دیگری برای تقسیم صفحه دارند. در نتیجه ممکن است گوشی شما آن را پشتیبانی نکند. 

متاسفانه همه‌ی اپلیکیشن‌ها این قابلیت را پشتیبانی نمی‌کنند. اگر یک اپلیکیشن چنین قابلیتی نداشته باشد وقتی که خواستید از آن برای تقسیم صفحه استفاده کنید پیام App does not support split screen mode را خواهید دید. 


چگونه در گوشی اندروید خود از حالت نمایشگر دو نیمه استفاده کنیم؟

در پایین، گوشه راست نمایشگر، بر روی دکمه چارگوش سوئیچر اپلیکیشن ضربه بزنید.

  • اپلیکیشنی را که می خواهید در نیمه بالای نمایشگر بگذارید پیدا کنید، آنرا نگه داشته و به سوی نیمه بالای نمایشگر بکشید.
  • اپلیکیشنی را که می خواهید در نیمه پایین نمایشگر بگذارید، پیدا کنید، آنرا نگه داشته و به سوی نیمه پایینی نمایشگر بکشید.

Split Screen Mode


چگونه از Split Screen Mode خارج شویم و یا آن را پنهان کنیم؟ 

اگر می‌خواهید به طور موقتی هردو اپلیکیشن را مخفی کنید دکمه خانه را لمس کنید. با این کار قابلیت تقسیم صفحه به بالای صفحه می‌رود. شما هنوز می‌توانید یک قسمت از اپلیکیشن بالایی و خطی که آن دو را جدا می‌کند را ببینید. با کشیدن آن نوار می‎توانید دوباره اپلیکیشن‌ها را روی صفحه بیاورید. 

اگر می‌خواهید از حالت تقسیم صفحه خارج شوید دو روش برای شما وجود دارد : 

  1. اولین و ساده‌ترین راه این است که دکمه سوئیچر اپلیکیشن را فشار دهید (که از دو مستطیل تشکیل شده است) تا اپلیکیشن بالایی کل صفحه را بگیرد. 
  2. روش دوم این است که نواری که دو اپلیکیشن را جدا کرده تا پایین صفحه بکشید.

 


فیلم آموزشی فعال کردن حالت Split Screen Mode
در صورتی که در مورد " تقسیم کردن صفحه نمایش به دو قسمت در اندروید " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره