گاهی مواقع که در حال چت و گفتگو در دایرکت اینستاگرام هستید ناگهان پیام های شما (مانند تصویر زیر) برای طرف مقابل ارسال نمیشود.

عدم ارسال پیام در دایرکت

دلایل مختلفی برای بوجود آمدن این مشکل وجود دارد از جمله : نداشتن اینترنت ، فعال بودن پراکسی غیرفعال و یا اختلال و مسدود بودن اینستاگرم نام ببریم. اگر از صحت تمامی موارد بالا اطمینان دارید یکی از راه های باقی مانده این است که برنامه را به کل از حافظه رم خارج کنید (توجه کنید این راه در بسیاری از گوشی ها جواب میدهد و تست شده است ، اگر مشکل شما با این کار حل نشد حتما سایر مقالات ما را هم مطالعه کنید) .


بررسی سرورهای اینستاگرام

در اولین قدم باید مطمئن شوید که مشکلی از طرف اینستاگرام نباشد ، برای همین از سایت downdetector کمک میگیریم. به آدرس downdetector.com/status/instagram بروید اگر در صفحه باز شده با خطای Problems at Instagram برخورد کردید یعنی اینکه مشکل از طرف اینستاگرام است و شما هیچ کاری نمیتوانید انجام دهید به غیر از اینکه منتظر بمانید از طرف اینستاگرام مشکل حل شد (به طور مثال در تاریخ های 22 اسفند به بعد در سرورهای اینستاگرام مشکلی رخ داده است که در تصویر زیر مشاهده میکنید)

بررسی سرورهای اینستاگرام


بستن اجباری برنامه اینستاگرام

ابتدا وارد تنظیمات شده و بر روی App ضربه بزنید. (ممکن است این مسیر در بعضی از نسخه های اندروید متفاوت باشد)

ورود به تنظیمات اندروید

در لیست باز شده از برنامه های گوشی ، برنامه Instagram را پیدا کرده و انتخاب کنید.

برنامه اینستاگرام در لیست برنامه های گوشی

مطابق شکل زیر بر روی FORCE STOP ضربه بزنید تا برنامه اینستاگرام به طور اجباری متوقف شود.

بستن اجباری برنامه در اندروید

اکنون وارد اینستاگرام شده و خواهید دید که مشکل ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام حل شده است.


بسیار مهم : کاربرانی که مشکلشان از طریق این مقاله حل نشد حتما سایر مقالات ما برای حل مشکل ارسال نشدن پیام اینستاگرام را مطالعه کنند و تنها به این مقاله اکتفا نکنند.

اگر دایرکت اینستاگرام باز نمیشود یا پیامهای دریافتی جدید در دایرکت برای شما نمایش داده نمیشوند به طوری که پیام های دریافتی جدید در قسمت اعلانات گوشی نمایش داده میشود ولی وقتی وارد دایرکت میشوید هیچ اثری از پیام جدید نمیبینید حتما مقاله " حل مشکلات عدم نمایش پیام ها و خراب بودن دایرکت اینستاگرام " را مطالعه کنید.