در صورتی که در مورد " دیلیت اکانت اینستاگرام " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

یکی از نیازهای اساسی کاربران اینستاگرام این است که در مواقعی اکانت اینستاگرام خود را حذف یا غیر فعال کنند. به همین جهت است که نرم افزار اینستاگرام در راستای محقق کردن این موضوع ، دو نوع حذف حساب کاربری را برای کاربران پیش بینی کرده است. ما در این مقاله می خواهیم روش های موقت و دائمی حذف اکانت و حساب کاربری اینستاگرام (دلیت اکانت اینستاگرام یا همان دیلیت اکانت اینستاگرام) را به شما آموزش دهیم.

خواندن مقاله " بازگردانی اکانت اینستاگرام " را نیز به شما توصیه می کنیم.

با حذف موقت اکانت ، فالوور ها نمی توانند حساب شما را ببینند


نکاتی که قبل از دیلیت اکانت اینستاگرام حتما باید بدانید

نکته اول : بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام (حذف اکانت اینستاگرام) همه عکس ها ، فیلم ها ، Like ها ، کامنت ها ، فالوورها و پیام های دایرکت و ... غیر قابل دسترس خواهند شد و به هیچ وجه قادر به بازیابی اکانت اینستاگرام خود نخواهید بود حتی توسط خود اینستاگرام.

نکته دوم : بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام (حذف اکانت اینستاگرام) دیگر نمی توانید تحت هیچ عنوانی اکانتی با همان نام کاربری ایجاد کنید.

نکته سوم : بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام (حذف اکانت اینستاگرام) دیگر قادر نخواهید بود با استفاده از ایمیلی که برای ساخت آن اکانت استفاده کرده اید یک اکانت دیگر بسازید بنابراین در صورتی که قصد دارید با استفاده از همان ایمیل مجددا یک اکانت دیگر بسازید قبل از دیلیت آن اکانت اینستاگرام وارد بخش Edit Profile شده و در صفحه پروفایل تان آن ایمیل را حذف کرده و یا آن را تغییر دهید.

نکته چهارم : دیلیت اکانت اینستاگرام (حذف اکانت اینستاگرام) بدون داشتن پسورد آن اکانت و دسترسی به آن اکانت امکان پذیر نیست .

مقاله : راهنمای " خارج شدن از ریپورت اینستاگرام " را نیز بخوانید.


حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقتی 

شاید بپرسید دلیل وجود داشتن این ویژگی در اینستاگرام چیست ؟ پاسخ ساده است. خیلی از مواقع پیش می آید که به دلایل شخصی می خواهید اکانت اینستاگرام خود را ببندید و بعدها آن را مجددا فعال کنید. برای حذف موقت اکانت اینستاگرام خود ، باید از طریق سایت رسمی اینستاگرام اقدام کنید.
وارد سایت اینستاگرام به نشانی www.instagram.com شوید. سپس مشخصات نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و لاگین کنید.

حالا در بالای صفحه سمت راست ، بر روی شکل آدمک مطابق تصویر زیر کلیک کنید : 

در صفحه ای که باز می شود گزینه Edit Profile را انتخاب کنید. حال در این قسمت مطابق تصویر زیر ، بر روی Temporarily disable my account کلیک کنید.  

همانطور که می بینید در این قسمت دلیل حذف موقت اکانت اینستاگرام از شما پرسیده می شود. یکی از گزینه ها را انتخاب کرده و پس از وارد کردن پسورد اکانت خود ، در نهایت بر روی Temporarily disable my account کلیک کنید. به این ترتیب اکانت اینستاگرام شما به طور موقت غیرفعال شده است و قابل مشاهده برای دوستان شما نیست.

فعال کردن مجدد اینستاگرام هم بسیار ساده است. فقط کافی است یکبار دیگر وارد اکانت اینستاگرام خود شوید تا حساب کاربری تان فعال گردد.

این مقاله را نیز بخوانید : استفاده همزمان از چند اکانت اینستاگرام در یک گوشی

با حذف دائمی اکانت اینستاگرام ، برای همیشه حساب کاربری خود را حذف کنید

 

حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی

حال که با روش حذف موقت اکانت اینستاگرام آشنا شدیم خوب است روش حذف دائمی اکانت را نیز یاد بگیریم. از حذف دائمی اکانت در مواقعی استفاده می شود که شما به طور کامل قید حساب اینستاگرام خود را زده باشید و دیگر نخواهید اثری از آن در اینترنت باشد.

برای حذف دائمی حساب کاربری خود ، بعد از لاگین کردن در سایت اینستاگرام وارد مسیر زیر شوید :

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent  

حالا دلیل حذف اکانت خود را ذکر کرده و در نهایت با وارد کردن پسورد خود ، برای همیشه با حساب کاربری اینستاگرام خود خداحافظی کنید.

 

  منبع مطلب : Heyvatech.com

در صورتی که در مورد " دیلیت اکانت اینستاگرام " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره