در صورتی که در مورد " راهنمای تغییر اندازه فونت اندروید " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

ممکن است برای بسیاری از شما و یا اطرافیانتان پیش آمده باشد که اندازه فونت گوشی اندروید برایتان بیش از حد کوچک و یا بزرگ باشد و مایل باشید فونت نوشته ها، منوها و یا دیگر تنظیمات گوشی یا تبلت خود را بزرگتر و یا کوچکتر ببینید. سفارشی کردن دستگاه اندرویدی یکی از قابلیت هایی است که کاربران اندروید به آن افتخار می کنند. تغییر سایز متن قابلیتی است که در نسخه های قدیمی اندروید هم وجود داشته ولی این برای کاربران کافی نبوده و بنابراین در نسخه های جدید اندروید یعنی اندروید 7 تغییر سایز منوها و آیکون های برنامه نیز اضافه شده است. علاوه بر این قابلیت ها، نرم افزارهای تغییر سایز فونت اندروید هم در بازار موجود است. ما در این مقاله قصد دارد نحوه تغییر اندازه فونت اندروید و نرم افزار تغییر سایز فونت اندروید را مورد بررسی قرار دهد. به شما کاربران عزیز خواندن مقاله نحوه اضافه کردن کیبورد فارسی و انگلیسی به اندروید را نیز توصیه می کنیم.

قابلیت تغییر سایز منوها و آیکون ها در نسخه 7 به بعد اندروید اضافه شده است.

 

تغییر سایز فونت اندروید چگونه ممکن است؟

برای تغییر سایز فونت اندروید:
1- به قسمت تنظیمات گوشی خود وارد شوید.
2- گزینه Display را انتخاب کنید.


3- در نسخه های قدیمی تر اندروید (زیر 7) شما می توانید اندازه متن را با ورود به قسمت Font و سپس font size تغییر دهید. در این نسخه ها امکان تغییر سایز فونت منوها و آیکون ها وجود ندارد. 


4- در نسخه های جدید اندروید (7 به بالا) در زیر  font size  یعنی در قسمت Display size می توانید سایز متن ها (text message)، منوی تنظیمات (Settings menu) و آیکون ها (app icons) را تغییر دهید.  در این بخش شما می توانید با استفاده از علامت های + و - و همچنین با کشیدن دایره ها به راست و چپ اندازه متن، منو یا آیکون های گوشی خود را تغییر دهید.

 


معرفی نرم افزار تغییر اندازه فونت اندروید

 

علاوه بر قابلیت های داخلی اندروید برای تغییر سایز فونت، نرم افزار تغییر اندازه فونت اندروید نیز در بازار موجود است.
نرم افزار Big Font(change font size) یکی از این نرم افزارهاست که به وسیله آن می توانید فونت پیش فرض گوشی اندرویدی خود را تا 50% کوچکتر و تا 300% بزرگتر تغییر دهید. این برنامه با اندروید 2و3 به بالا سازگار است و امکان پیش نمایش تغییر سایز فونت را نیز دارا می باشد. شما می توانید این نرم افزار را از Play store دانلود کرده در گوشی خود نصب و استفاده نمایید.


  منبع مطلب : Heyvatech.com

در صورتی که در مورد " راهنمای تغییر اندازه فونت اندروید " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره