در صورتی که در مورد " فعال سازی و لغو رومینگ همراه اول " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

هنگامی که به مسافرت خارج از کشور می روید با مشکل ارتباط با تلفن همراه و بالارفتن سرسام آور هزینه تماس مواجه می شوید زیرا از محدوده سرویس دهی سیم کارت خود خارج شده اید ، برای رفع این مشکل و استفاده از سیم کارت خود می توانید از سرویس رومینگ استفاده کنید . در مقاله امروز امیگو قصد داریم روش فعال سازی سرویس رومینگ همراه اول و قطع رومینگ همراه اول را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم .


فعال سازی رومینگ همراه اول

سرویس رومینگ برای سیم کارت های دائمی و اعتباری قابل استفاده است . رومینگ همراه اول سیمکارت های دائمی در 112 کشور از طریق 271 اپراتور و سیمکارت های اعتباری در 56 کشور از طریق 86 اپراتور قابل استفاده است . یکی از مزیت های سیمکارت اعتباری قابلیت فهمیدن میزان شارژ است . سرویس رومینگ سیم کارت های اعتباری و دائمی قبل از آخر مرداد 1393 ، به طور اتوماتیک فعال است . برای فعال سازی سیم کارت های دائمی بعد از مرداد سال 1393 می توانید از کد #291*10* استفاده کنید و یا به مراکز تلفن ثابت مراجعه کرده و با پر کردن فرم سرویس رومینگ را فعال کنید . سرویس رومینگ تنها در کشور های طرف قرارداد قابل استفاده است برای اطلاع از لیست کشور های طرف قرار داد به سایت www.mci.ir مراجعه کنید.

 

روش شماره گیری هنگام استفاده از سرویس رومینگ : 

برای برقراری تماس با موبایل : 9121234567  0098 و برای برقراری تماس با تلفن ثابت : 2112345678 0098


نکات سرویس رومینگ که باید قبل از سفر بدانید :
 

** قبل از سفر افزایش اعتبار دهید : در سیم کارت های دائمی برای افزایش اعتبار و یا بستانکاری می توانید به دفاتر همراه اول و یا سایت همراه اول قسمت همراه من مراجعه کنید . حرف B را به شماره 990009 ارسال کنید و قبض بستانکاری با مبلغ مورد نظر دریافت کنید . با استفاده از کد #1* و انتخاب گزینه بستانکاری و پرداخت مبلغ مورد نظر اعتبار خود را افزایش دهید . در سیم کارت های اعتباری نیز به حالت همیشه به افزایش شارژ اقدام کنید .

** در حالت رومینگ بسته های اینترنتی فعال نیست : برای اطلاع از قیمت های اینترنت رومینگ به سایت www.mci.ir مراجعه کنید . روشن کردن گوشی و دریافت پیامک در تمام کشور های طرف قرار داد رایگان است .

** هزینه مکالمه به صورت دقیقه محاسبه می شود : حتی اگر زیر یک دقیقه صحبت کنید هزینه یک دقیقه کسر می شود .

** مراقب هم پوشانی باشید : نقاط مرزی به دلیل هم پوشانی اپراتور های دو کشور دچار اختلال می شوند ، باید از طریق settings به اپراتور های ایران متصل شوید ( IR-TCI ، IR-MCI ) .

 

** رومینگ پرواز : در هنگام پرواز نیز می توانید از سرویس رومینگ استفاده کنید برای انجام این کار رومینگ خود را روشن کنید ، شبکه On Air را جست و جو کنید و از آن استفاده کنید .

 

لغو رومینگ همراه اول

برای قطع رومینگ همراه می توانید از کد #292*10* استفاده کنید ویا از طریق تنظیمات گوشی خود اقدام کنید .
- وارد قسمت settinges شوید .
- Mobile network را انتخاب کنید .
- گزینه dataroaming را خاموش کنید .
- در قسمت network mode گزینه WCD MA /GSM را انتخاب کنید .
- در قسمت Network operator وارد operator name شوید و یکی از گزینه های IR-MCI و یا IR-TCI را انتخاب کنید


  منبع مطلب : Heyvatech.com

در صورتی که در مورد " فعال سازی و لغو رومینگ همراه اول " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره