بسیاری از مردم فکر میکنند که Google Play تنها گزینه ای است که میتوان از آن برای دانلود و بروزرسانی برنامه و بازی های خود استفاده کنند.
علاوه بر این زمانی که شما یک گوشی اندرویدی را خریداری میکنید به طور پیشفرض برنامه Google Play بر روی آن نصب است و غیر مستقیم شما را الزام میکند که از گوگل پلی استفاده کنید.
دلایل زیادی میتاوند برای عدم استفاده از گوگل پلی وجود داشته باشد که چند مورد آن عبارت اند از :

  • به دلیل تحریم کاربران ایرانی اجازه دانلود بسیاری از برنامه ها را ندارند.
  • برای استفاده از گوگل پلی باید حتما با حساب کاربری گوگل وارد شوید.
  • برنامه های فارسی به وفور در آن یافت نمیشود.
  • انتشار برنامه توسط برنامه نویسان در گوگل پلی دشوارتر است.

در ادامه مقاله شما را با برخی از این اپ استورهای خارجی آشنا خواهیم کرد که میتوانند جایگزین گوگل پلی شوند.


1) Amazon Appstore

Amazon Appstore

اولین و قویترین جایگزین گوگل پلی را میتوان Amazon appstore نامید ، زیرا به طور پیشفرض در تمامی گوشی ها و تبلیت های آمازون نصب است و توسط شرکت بزرگ آمازون عرضه شده است.
برنامه آمازون جدیدتر و از لحاظ رابط کاربری متناسب تر از گوگل پلی است ، در پایین برنامه شما قسمت های مختلفی را مشاهده میکنید که با ضربه زدن بر روی آنها میتوانید به قسمت های مختلفی هدایت شوید.
برای خرید برنامه های پولی نیز میتوانید از ارز دیجیتال آمازون در برنامه استفاده کنید ، همچنین دسته بندی های خوبی برای برنامه های محبوب ، پرطرفدار و پر بازدید به همراه بخش جداگانه ای برای برنامه های رایگان در برنامه قرار گرفته است.
اگر شما از گوگل پلی ناراضی هستید یا میخواهید از یک اپ استور دیگر در کنار گوگل پلی استفاده کنید پیشنهاد میکنیم از آمازون اپ استور استفاده کنید.

Amazon Appstore دانلود


2) F-Droid

F-Droid

در اینجا میخواهیم بزرگترین منبع نرم افزارها و بازی های تلفن همراه را معرفی کنیم ، قطعا در هنگامی که در گوگل به دنبال برنامه ای هستید یکی از گزینه های دانلود برنامه سایت F-Droid است.
این سایت یا اپلیکیشن برنامه های منبع باز و رایگان به خوبی منتشر شده اند که در F-Droid نسبت به گوگلی پلی و آمازون برنامه های بیشتری را میتوان یافت.
در آخرین نسخه های این برنامه دسته بندی های خوبی برای کمک به پیدا کردن راحتتر برنامه ها ایجاد شده است.

F-Droid دانلود


3) SlideME

SlideME

SlideME اپ استوری است که شما در آن میتوانید برنامه هایی که در گوگل پلی پیدا نکرده اید را در آن بیابید ، هدف سازندگان این اپ استور این است به افرادی که در منطقه جغرافیایی آنها گوگل پلی به خوبی کار نمیکند ارائه خدمات کند ، همچنین این اپ استور تلاش دارد تا توسعه دهندگان مختلف را از گوگل پلی به سمت خود بکشاند.
برنامه ای که شما گوشی نصب میکنید به نام SAM است ، در این اپ استور میتوان بازی های بیشتری را نسبت به F-Droid پیدا کرد.
هر برنامه که تسوط توسعه دهندگان در این برنامه منتشر میشود را یک تیم کارشناسی قوی مورد بررسی قرار داده اند تا کاربرانی که قصد دانلود آن را دارند با خیال راحت به دانلود این برنامه ها بپردازند.
رابط کاربری این برنامه با سالهای گذشته خود تفاوت چندانی پیدا نکرده است ، در هر برنامه که باز میکنید میتوانید تصاویری از برنامه را به همراه توضیحات ، نقد و بررسی و دکمه دانلود مشاهده کنید.
با این مزیت یک عیب وجود دارد و آن هم بنر تبلیغاتی است که گاها در برنامه ظاهر میشود که میتواند آزار دهنده باشد.

SlideMe دانلود


4) Humble Bundle

Humble Bundle

هامبل باندل (Humble Bundle) ، یک فروشگاه اینترنتی دیجیتال بازی های ویدئویی می باشد که بخشی از درآمد حاصل از فروش بازی های ویدیویی، با قیمت تعیین شده توسط خریدار، صرف امور خیریه می شود و مابقی آن بین توسعه دهندگان بازی ، تقسیم می شود. هامبل باندل (Humble Bundle) همچنین یک دسته نرم افزارهای محدود اما گسترش یافته را نیز ارائه می دهد.
به طور خلاصه میتوان گفت شما می‌توانید انتخاب کنید که پول پرداختی شما به بنگاه خیریه تعلق گیرد، به سایت هامبل باندل اختصاص داده شود و یا به توسعه دهنده بازی مانند یوبیسافت داده شود.
شما به غیر از دانلود بازیها قادر هستید موسیقی متن و کتاب های مختلفی را خریداری کنید.
قیمت خرید شما شامل قیمت محصول و هر مالیات قابل اجرا در زمان خرید آن محصول می باشد و بر اساس واحد ارزی کشور شما در صفحه دانلود برای شما ارائه می شود. Humble Bundle حق تغییر قیمت ها و دسترسی به محصولات را در هر زمان برای شما قرار می دهد.

Humble Bundle دانلود


بیشتر بخوانید :