در صورتی که در مورد " معرفی نرم افزارهای مشابه و جایگزین اینستاگرام " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

برنامه Instagram یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا است. اینستاگرام مکانی برای اشتراک گذاری تصاویر مختلف مردم در این برنامه است که خیلی از افراد از اینکه بتوانند تصاویر خود را به اشتراک گذاشته و یا تصاویر بقیه را مشاهده کنند احساس خوش آیندی را دارند. در این مقاله ما سعی کرده ایم که برنامه هایی که تشابه امکاناتی با اینستاگرام را دارد را به شما کاربران وبسایت اُمیگو معرفی کنیم. چنانچه قصد فعالیت در اینستاگرام را ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را دنبال کنید.


فیسبوک

فیسبوک همانند اینستاگرام میتواند مشخصات و عکس های شما را به نمایش بگذارد.همچنین مانند اینستاگرام بر روی تصاویری که قصد انتشار دارید فیلترهای تصویری میتوانید قرار دهید. در ایسنتاگرام شما قابلیت استوری (تصاویر موقت 24 ساعته) را دارید که مشابه همین مورد را در فیسبوک هم مشاهده خواهید کرد. به دلیل اینکه برنامه اینستاگرام زیر مجموعه شرکت فیس بوک است قابلیت ها و تشابهات زیاد بین این دو شبکه اجتماعی به وفور یافت میشود.همچنین میتوانید به راحتی با حساب کاربری فیسبوک خود وارد ایسنتاگرام شوید.

مقایسه فیسبوک و اینستاگرام


Flickr

برنامه Flickr هم شامل تشابهاتی بسیار با برنامه اینستاگرام است. به طور مثال میتوانید تصاویر خود را در فضای ابری یا کلاد ذخیره کنید و همیشه در هر نقطه ای به آنها دسترسی داشته باشید. کاربران این شبکه میتوانند تصاویر خود را به اشتراک گذاشته و بقیه کاربران آنها را مشاهده کنند.در این برنامه مانند اینستاگرام نیمتوانید از استوری و یا ارسال ویدیو استفاده کنید ولی این برنامه به شما اجازه میدهد تصاویر خود را با هر کیفیتی و رزولوشنی که میخواهید آپلود کنید.

مقایسه Flickr با اینستاگرام


گوگل پلاس

گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی است ولی با این حال یک برنامه قدرتمند برای ارسال عکس است. گوگل پلاس به شما اجازه میدهد که تصاویر خود را به طور رایگان با بقیه کاربران این شبکه به اشتراک بگذارید ، همچنین قادر هستید که برای تصاویر خود دسته بندی های مختلفی ایجاد کنید مثلا دسته بندی های "طبیعت" ، "مسافرت" ، خانوادگی" و...

در گوگل پلاس امکان دنبال کردن (فالو) مهم مانند اینستاگرام وجود دارد. اما گوگل پلاس امکان ارسال استوری ، لایو یا ویدیو تصویری زنده را در خود ندارد همچنین هشتگ کاربردی در پوگل پلاس بی معنی است ولی در کل استفاده از گوگل پلی آسان و راحت است.

گوگل با ادغام کردن برنامه Google Photos با گوگل پلاس به کاربران خود این اماکان را میدهد تا بتوانند به هر اندازه و حجمی که میخواند تصاویر خود را در این شبکه به اشتراک بگذارند.

مقایسه گوگل پلاس با اینستاگرام


Imgur

Imgur بسیار شبیه فلیکر(در ابتدا مقاله معرفی شد) است ولی نسبت به فلیکر دارای محبوبیت بیشتری است. کاربران این شبکه اجتماعی میتوانند تصاویر خود را به طور نامحدود آپلود کنند و در سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارند. در این برنامه به غیر از تصاویر میتوانید مطالب ، موسیقی ، تصاویر پس زمینه خود را هم آپلود کنید و مطالب دیگر کاربران را هم مشاهده کنید. mgur هم مانند فلیکر نسبت به برنامه اینستاگرام دارای قابلیت ها و امکانات زیاد و خوبی نیستند.

مقایسه Imgur با اینستاگرام


Pinterest

Pinterest یکی دیگر از گزینه های مشابه ولی ضعیفتر از ایسنتاگرام است. در این شبکه اجتماعی شما میتوانید تصاویر خود را آپلود کرده و متن و توضیحات خود را هم به آن اضافه کنید. اگر خواهان به اشتراک گذاری و مشاهده تصاویر مانند غذا ، مُد و ... هستید پیشنهاد خوبی است که از این برنامه استفاده کنید.

مقایسه Pinterest با اینستاگرام


Snapchat اسنپ چت

اسنپ چت را میتوان یکی از رقیبان اصلی و بزرگ اینستاگرام نام ببریم. با استفاده از این برنامه میتوانید مخاطبان خود را در برنامه پیدا کرده و با عکس و ویدیو با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین شما قادر هستید که استوری های 24 ساعته را مانند اینستاگرام انتشار دهید و بر روی تصاویر و فیلم های خود تصاویر واقعیت افزوده و فیلتر اعمال کنید. تفاوت اسنپ چت با اینستاگرام این است که شما مانند اینستاگرام نمیتوانید تصاویر خود را برای همیشه در آرشیو نگه دارید.

مقایسه اسنپ چت با اینستاگرام

پیشنهاد میکنیم تمامی مطالب مربوط به اسنپ چت را از اینجا دنبال کنید


Mastodom

Mastodom یک شبکه اجتماعی جدید و نوپایی است.بهتر است به رابط کاربری شبکه اجتماعی Mastodon نگاهی بیاندازید. یک بررسی ساده کافی است تا احساس خوبِ بصری به شما منتقل شود. طوری‌که شما هم احساس کنید ماستودون نسخه‌ای کامل‌تر از توییتر می‌باشد. برای مثال یکی از تفاوت‌های چشمگیر ماستودون این است که هر کاربر می‌تواند توتس‌هایی با حداکثر کاراکتر 500 ارسال کند. این در حالی است که محدودیت طول کاراکتر در توییتر تنها 140 حرف است. جذب کاربران فعال در سرور‌های مختلف بسیار ساده‌ می‌باشد؛ زیرا هزینه یا فضای سرور میان کاربران تقسیم شده و به این شکل اگر سِروری متوقف شود کل اکوسیستم به هم نمی‎ریزد و ماستودون همچنان ماستودون باقی می‌ماند.

مقایسه Mastodom با اینستاگرام


تویتر و Periscope

توییتر و Periscope دو برنامه شبیه Instagram هستند. تویتر جز معدود شبکه های اجتماعی است که از قابلیت هشتگ به خوبی استفاده میکند.

توییتر نوعی سرویس شبکه اجتماعی و میکروبلاگینگ آنلاین است که به کاربرانش امکان می‌دهد پست‌هایی متن محور تا 140 کاراکتر را، معروف به "توییت"، بفرستند و بخوانند.

برخی از ویژگی های توییتر :

1. توییتر به کاربران امکان می‌دهد تا در زمانی کوتاه توییت های جدید بفرستند و آخرین توییت های کاربران دیگر را نیز بخوانند.

2. هریک از پیام‌های توییتر (توییت) محدود به 140 کاراکتر است که به سرعت بر روی سایت توییتر یا تلفن های همراه قابل دریافت است.

3. کاربران می‌توانند به‌روزرسانی توییت‌ها را از طریق سایت توییتر، پیامک، RSS، ایمیل یا نرم افزار‌های کاربردی ارتباطی بفرستند و دریافت کنند.

4. امکان ارسال انبوه پیامک با اهداف سیاسی، سازماندهی اعتراضات داخلی و ایجاد آشوب در کشورهای هدف

5. امکان ایجاد هویت های مجازی برای پرمخاطب نشان دادن یک موضوع خاص با هدف الغای فضای ذهنی مورد نظر به کاربران

مقایسه تویتر با اینستاگرام


Tumblr

اگر علاقه ای به اینستاگرام ندارید Tumblr بهترین مکان برای فعالیت در آن است. این شبکه اجتماعی به شما اجزه میدهد تا تصاویر ، ویدیو و یا پست های متنی را با بقیه کاربران به اشتراک بگذارید، این پست ها را میتوان توسط هشتگ(#) جستجو کرد. Tumblr برعکس اینستاگرام قابلیت ارسال استوری و یا لایو را ندارد. شما میتوانید تصاویر متحرک Gif را به آسانی در آن ایجاد کنید.

مقایسه Tumblr با اینستاگرام

در صورتی که در مورد " معرفی نرم افزارهای مشابه و جایگزین اینستاگرام " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره