کلیدهای میانبر همیشه برای کاربران جذاب و پرکاربرد بوده است ، با کلیدهای میابنر میتوانید روند کاری خود را سریعتر انجام دهید از طرفی دیگر این دکمه های میانبر بر روی ویندوز و برنامه های کاربردی هم وجود دارد. کلیدهای میانبر زیادی در صفحه کلید وجود دارند که یکی از پرکاربردترین های آنها کلیدهای عملکرد یا Function (از F1 تا F12) هستند ، در جدول زیر میخواهیم تا کلیدهای میانبر (F1 تا F12) را در مرورگر محبوب گوگل کروم معرفی و عملکردهای آن را بررسی کنیم.

دکمه Function
عملکرد به تنهایی
عملکرد با دکمه های ترکیبی
F1
صفحه پشتیبانی گوگل کروم را در یک تب جدید باز خواهد کرد.
---
F2
دکمه F2 در قسمت Elements کارایی دارد ، (اگر دکمه F12 فشار دهید یا اینکه به Tools>Developer Tools بروید میتوانید وارد قسمت Elements شوید) با فشردن دکمه F2 میتوانید کدهای انتخاب شده را به صورت Edit as HTML در بیاورید.
---
F3
نوار جستجوی Find Bar در کروم باز میشود ، شما توسط این نوار میتوانید عملیات  جستجو در صفحه را انجام دهید این دکمه عملکردش همانند Ctrl+F است.

F4
---
Ctrl+F4 زبانه فعلی را خواهد بست.
Alt+F4 تمام پنجره های کروم را خواهد بست.
F5
صفحه فعلی را رفرش (بازسازی) خواهد کرد
Ctrl+F5 و Shift+F5 هر دو باعث میشوند که صفحات وب مجدد بارگیری شوند ولی با این تفاوت که حافظه کَش صفحه را هم کجدد بارگیری خواهد کرد.
F6
بین تب ها ، Bookmark ها و نوار آدرس فوکوس خواهد کرد.
---
F7
---
---
F8
باعث توقف و اجرا اسکریپت ها در پنل Source خواهد شد (به Tools < Developer Tools > Source Panel بروید)

F9
---
---
F10
اگر در پنل Source هستید مراحل تابع بعدی را خواهد خواند.
با Shift+F10 منویی باز خواهد شد که همان کاربرد راست کلیک را دارد.
F11
با فشردن این دکمه حالت تمام صفحه را خواهید داشت و با فشردن مجدد آن از حالت تمام صفحه خارج خواهید شد ، در پنل Source به فانکشن بعدی خواهید رفت.
---
F12
Developer Tools را باز خواهد کرد.
---


در صورتی که در مورد " معرفی کلیدهای میانبر (Function Keys) در مرورگر گوگل کروم " سوال یا مشکلی دارید میتوانید در تنها سامانه مشاوره آنلاین کشور مشکل خود را رفع نمایید
 همچنین با عضویت در سامانه مشاوره میتوانید از یک دوره آموزشی رایگان به صورت آنلاین برخوردار شوید
عضویت و دریافت مشاوره