واترمارک (Watermark) به یک تصویر یا متن محو و کمرنگی گفته میشود که در پس زمینه صفحه قرار میگیرد. از واترمارک میتوان برای نشان دادن یک سند محرمانه ، پیش نویس ، منبع و یا یک لوگو شرکت یا تصاویر هنری را در پاورپوینت استفاده کرد.
پاورپوینت برخلاف برنامه ورد (Microsoft Word) امکان استفاده واترمارک را در خود ندارد ولی در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه واترامارک را به صورت دستی در پاورپوینت ایجاد کنید.


چگونگی ایجاد واترمارک در پاورپوینت

1. در برنامه پاورپوینت ابتدا به تب View بروید.

View

2. بر روی Slide Master کلیک کنید تا صفحه مورد نظر به عنوان صفحه اصلی و والد انتخاب شود.

Slide Master

3. بر روی برگه والد کلیک کنید.

4. برای قرار گرفتن متن یا تصویر به عنوان واترمارک بر روی تب Insert بروید.

5. بر روی Text Box کلیک کنید.

6. مکان Text box را در صفحه تنظیم کنید.

7. هر آنچه دوست دارید در جعبه متن بنویسید یا تصویری را در آن اضافه کنید ، برای زیباتر شدن جعبه متن میتوانید از فلش منحنی در بالا TextBox استفاده کنید تا کمی جعبه متن بچرخد.

8. برای اعمال رنگ بندی و تغییرات ظاهری میتوانید از تب Format استفاده کنید.

9. در نهایت باید کاری کنیم که این جعبه متن در پس زمینه همه عناصر موجود در صفحه قرار بگیرد ، برای همین به تب Format رفته و بر روی Send to Back کلیک کنید.

10. خواهید دید که Text Box به آخر همه عناصر خواهد رفت ، برای تغییر به حالت عادی باید از همان تب View گزینه normal را انتخاب کنید.

11. واترمارک شبیه زیر خواهد شد.


چگونگی حذف واترمارک

اگر میخواهید واترمارک ساخته شده را حذف کنید تنها کار حذف Text Box است. باید به View و سپس Master Slide رفته آنگاه Text Box را از آنجا حذف کنید.بیشتر بخوانید :