در صورتی که در مورد " چگونگی پیدا کردن تمامی تصاویر ذخیره شده در ویندوز " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که تصاویری را در کامپیوتر انتقال دهید و پس از مدتی فراموش کنید که آنها را کجا ذخیره کرده اید؟ پیدا کردن دستی این تصاویر زمانی دردسر ساز خواهد شد که درایوهای شما پر از فایل ها و پوشه های مختلف باشد.
در این مقاله روشی ساده را معرفی خواهیم کرد که بر اساس آن میتوانید تمامی عکس های ذخیره شده در کامپیوتر خود را مشاهده کنید.


چگونگی پیدا کردن تمامی تصاویر به صورت دستی

در ویندوز پوشه های مختلفی برای ذخیره کردن تصاویر به طور پیشفرض وجود دارند که به کاربران پشنهاد ذخیره تصاویر در این مکان ها را میدهد، یکی از این پوشه ها Pictures است.
همچنین اگر شما از فضای ذخیره سازی ابری iCloud ، DropBox یا OneDrive استفاده میکنید ممکن است تصاویر شما در پوشه های مربوط به این برنامه ها باشد.

دراپ باکس

اگر تصاویر را از دوربین یا دستگاه های جانبی دیگر به رایانه انتقال داده اید مکان ذخیره سازی آنها میتواند متفاوت باشد ولی اگر تصاویر را از اینترنت دانلود کرده اید اغلب در پوشه Download قرار خواهد گرفت.
برای دسترسی به این پوشه ها کافی است به File Explorer رفته و از ساختار درختی سمت چپ این پوشه ها را مشاهده کنید.

پوشه Downloads و Picture در ویندوز


چگونگی پیدا کردن تمامی تصاویر توسط جستجو

یک روش دیگر برای پیدا کردن تصاویر در رایانه استفاده از قسمت جستجوی ویندوز است ، وارد This Pc شوید.

this pc در ویندوز

درایوی که احتمال میدهید تصاویر در آن قرار دارند را انتخاب کنید.

انتخاب درایو در ویندوز

بر روی قسمت جستجو کلیک کنید تا تب Search فعال شود سپس بر روی لیست کشویی Kind کلیک کنید.
هم اکنون میتوان نوع فایل برای جستجو را مشخص کرد ، چون به دنبال تصاویر هستیم Picture را انتخاب میکنیم.

جستجوی تصویر در ویندوز

با انتخاب Picture دستور kind:=picture در جستجو قرار خواهد گرفت که به معنی جستجوی تصاویر است ، همانطور که مشاهده میکنید تصاویر مربوطه در پوشه و زیرپوشه های مختلف واکشی شده و نمایش داده میشود.

نتایج جستجو در ویندوز

فرمت های مختلفی که در نتایج نمایش داده میشوند عبارت اند از Jpg ، Gif ، Png ، Bmp که رایجترین فرمت های تصویری هستند. اگر تصاویر شما با فرمت های دیگری هستند باید آنها را به روش های دیگری جستجو کنید.
در درایو C من 27494 تصویر پیدا شد.

تعداد تصاویر جستجو شده

هنگامی که در میان نتایج یکی از تصاویر مورد جستجو را پیدا کردید بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Open File Location را انتخاب کنید تا پوشه ای که تصویر در آن ذخیره شده است باز شود ، هم اکنون میتوانید سایر تصاویری که در همان مسیر هستند را نیز مشاهده کنید.

Open File Location

پوشه تصاویر پیدا شده را در مسیر دیگری با نام و مشخصات دقیقتری ذخیره کنید یا در فلش مموری یا هارد اکسترنال خود کپی کنید. تا در آینده به مشکل فراموشی مسیر ذخیره سازی مجدد برخورد نکنید.

در صورتی که در مورد " چگونگی پیدا کردن تمامی تصاویر ذخیره شده در ویندوز " سوال یا مشکلی دارید میتوانید با کارشناسان اُمیگو تماس گرفته و از طریق تلفن ثابت یا همراه مشکل خود را رفع نمایید
دریافت مشاوره