ممکن است زمانی که در حال گردش و فعالیت در شبکه های اجتماعی هستید با برخی از تصاویری مواجه شوید که کاربران شبیه ترین چهره به خود را در بین سلیبریتی ها انتشار داده اند. قطعا برای شما هم جذاب خواهد بود تا بدانید که چهره شما به کدام هنرمند ، ورزشکار ، سیاست مدار و... شبیه است.

از این رو بسیاری از کاربران بدنبال راه کاری برای بررسی این موضوع هستند.

در این مقاله ما دو روش را برای بررسی چهره خود و شباهت آن با دیگران را بررسی خواهیم کرد. در ادامه همراه امیگو باشید...


1) برنامه Gradient

گرادینت (Gradient) برنامه ای است که شما میتوانید توسط آن بر روی تصاویر گوشی خود ویرایش انجام دهید. این برنامه دارای قابلیت های مختلفی است که یکی از محبوبترین آنها که به موضوع مقاله ما مرتبط میباشد Look Like یا Doppelganger است.

به کمک این ابزار شما میتوانید بررسی کنید که چهره شما شبیه چه سلیبریتی است. این ابزار به کمک هوش مصنوعی ارتقا یافته خود در 4 مرحله روند شباهت را نمایش خواهد داد.

زمانی که با این برنامه روبرو میشوید ممکن است بیاد Faceapp بیفتید ، فیس اپ بین تمام کاربران جهان رشد فراوانی پیدا کرد تا به واسطه آن بتوانند چهره خود را پیر یا جوان کنند. یکی از دغدغه های کاربران این است که Gradient مانند FaceApp بر تصاویر ارسالی مالکیت نداشته باشد. با بررسی های ما متوجه شدیم که Gradient مانند FaceApp مالکیت تمامی بر تصاویر ارسالی ندارد اما به هر جهت چون توسعه دهنده معتبری ندارد نمیتوان زیاد به آن اطمینان کرد.

در ادامه چگونگی کار با این برنامه را آموزش خواهیم داد.

1. در ابتدا برنامه Gradient را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود و نصب کنید.

برنامه Gradient

2. زمانی که برنامه را باز میکنید ، بر روی دکمه CONTINUE ضربه بزنید.

برنامه Gradient

3. در صفحه بعدی شما میتوانید برنامه را به مدت سه روز به صورت رایگان استفاده کنید یا اینکه آن را خریداری کنید. برای گذشتن از این صفحه بر روی علامت ضربدر در بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

برنامه Gradient

4. در پایین صفحه و قسمت Who's Your Twin بر روی TRY NOW ضربه بزنید یا اینکه بر روی Fun ضربه بزنید و در قسمت Look Like بر روی TRY NOW ضربه بزنید.

برنامه Gradient

5. در مرحله بعدی تصویر چهره خود را انتخاب کنید.

6. پس از آن برنامه بر اساس هوش مصنوعی خود چهره ای که به شما شباهت دارد را نمایش میدهد.

برنامه Gradient

چنانچه فکر میکنید که چهره نمایش داده شده شبیه شما نیست میتوانید بر روی Next ضربه بزنید تا چهره ای دیگر که برنامه به شما شبیه میداند را نمایش دهد.

برنامه Gradient

همانطور که گفتیم شما میتوانید روند شباهت چهره ها را در 4 مرحله ببینید ، به صورت پیشفرض روند شباهت چهره به صورت خطی نمایش داده میشود که برای تغییر حالت آن میتوانید بر روی POST B ضربه بزنید.

برنامه Gradient

با تغییر حالت شب و روز میتوانید پس زمینه را تغییر دهید که در بالا وسط قرار دارد.

برنامه Gradient

7. در مرحله بعدی باید تصویر را ذخیره یا به اشتراک بگذارید برای همین از بالا سمت راست بر روی فلش رو به پایین ضربه بزنید.

برنامه Gradient

اگر میخواهید که برنامه را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید Instagram را انتخاب کنید و در صورتی که میخواهید آنرا ذخیره کنید بر روی On your phone ضربه بزنید.

برنامه Gradient

همچنین این برنامه دارای قسمتی به نام Edit است که شما میتوانید تصویر را ویرایش کنید ، به آن فیلترهای مختلف بدهید و... .

برنامه Gradient


2) سایت vonvon

یکی از روش های دیگر برای بررسی شباهت چهره با سلیبرتی ها استفاده از سایت vonvon است. Vonvon نیاز به نصب ندارد و فقط به صورت آنلاین میتوانید از آن استفاده کنید. در ادامه چگونگی کار با این ابزار آنلاین را بررسی خواهیم کرد.

1. برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

2. بر روی Camera / Photo کلیک کنید.

سایت vonvon

3. تصویر چهره خود را انتخاب کنید.

4. در مرحله بعدی جنسیت چهره انتخاب شده را مشخص کنید.

سایت vonvon

5. کمی صبر کنید تا چهره شبیه شما نمایش داده شود.

سایت vonvon

6. برای اشتراک گذاری در واتساپ ، فیسبوک و توییتر میتوانید از سه دکمه پایین صفحه استفاده کنید، همچنین با کلیک بر روی Copy Image میتوانید تصویر را در حافظه کلیپ برد خود کپی کنید.