بیل گیتس یکی از مشهورترین افراد روی زمین است که نرم افزار شرکتش یعنی ویندوز اکثریت سیستم عامل کامپیوترهای دنیا را در بر گرفته است ، اما چند چیز در مورد بیل گیتس و شرکتش وجود دارد که احتمالا در مورد آن چیزی نشنیده اید :

1) مایکروسافت در ابتدا Micro-Soft نامگذاری شد که ترکیبی از اصطلاحات رایانه و نرم افزار بود.


2) مایکروسافت درب های خود را در سال 1976 بر روی دنیا گشود. جالب است بدانید یک گالن بنزین فقط 0.59 دلار بود،جرالد فورد رئیس جمهور آمریکا بود.


3) Micro-Soft که در سال 1979 به مایکروسافت تغییر نام داده بود به تنهایی توسط بیل گیتس تاسیس نشد ، دوست دبیرستانی اون پل آلن هم موسس این غول فناوری دنیا بود.


4) مایکروسافت در آن زمان چیزهای دیگری به غیر از نرم افزار هم تولید میکرد مانند ایجاد یک ماشین کامپیوتری به نام Traf-O-Data که وظیفه پردازش داده ها از لوله هواپیما را برعهده داشت.


5) بیل گیتس در سالهای 1975 و 1977 برای عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی دستگیر شد.


6) مایکروسافت از همان اول شروع به ساخت سیستم عامل نکرد. اولین محصول مایکروسافت یک نسخه زبان برنامه نویسی به نام Microsoft Basic بود.


7) رایانه های محبوب اپل 2 و Commodore 64 از نسخه های Microsoft Basic استفاده میکردند.


8) اولین سیستم عامل منتشر شده از طرف مایکروسافت یک سیستم عامل منبع باز یونیکس بود که با نام Xenix در سال 1980 منتشر شد.


9) مایکروسافت در سال 1983 بر روی ویندوز 1.0 کار کرد که در نهایت آن را در سال 1985 منتشر کرد. ویندوز 1.0 را نمیتوان یک سیستم عامل واقعی نامید.


10) صفحه آبی مرگ یا Blue Screen که امروزه هم در خطاهای عمده ویندوز مشاهده میشود برای اولین بار در ویندوز 2 بکارگیری شد.


11) در آن زمان در تمامی دستگاه ها از ویندوز استفاده میشد بطوری که صفحه آبی مرگ ویندوز به طور اتفاقی در دستگاه های خودپرداز و بیلبوردهای تبلیغاتی غول پیکر ظاهر میشد.


12) در سال 1994 بیل گیتس مجموعه ای از نوشته های لئوناردو داوینچی را خریداری کرد. بیل گیتس برخی از مقالات را اسکن کرد و به عنوان اسکرین سیور یا محافظ صحنه نمایش در مایکروسافت پلاس برای ویندوز 95 قرار داد.


13) بیل گیتس از سال 1993 ثروتمندترین فرد جهان شد. او ارزش خالص ثروت خود را به بیش از 100 میلیارد دلار رساند.


14) بیل و همسرش ملیندا گیتس ، بنیادی را تاسیس کردند که تصمیم برآن شدند که 95 درصد از ثروت خود را صرف امور خیریه کنند.


14) بیل گیتس در سال 2005 با نظر ملکه الیزابت دوم لقب قهرمان پادشاهی بریتانیا KBR یا شوالیه را دریافت کرد استیون اسپیلبرگ یکی دیگر از کسانی است که موفق به دریافت این عنوان شده است.


15) درست است که بیل گیتس در اوایل دهه 70 از دانشگاه هاروارد اخراج شد اما در سال 2007 دکترای افتخاری را از همان دانشگاه دریافت کرد.


16) مایکروسافت ویندوز 7 را در سال 2009 منتشر کرد سپس ویندوز 8 و ویندوز 10 !!! جالب است بدانی ویندوز 9 از طرف مایکروسافت منتشر نشد.


17) بیل گیتس اولین برنامه نرم افزاری خود را که یک بازی به نام تیک تاک بود را طراحی کرد. افراد در این بازی میتوانستند با حریف خود که کامپیوتر بود بازی کنند.


18) همسر بیل گیتس یعنی ملیندا از کارمندان شرکت مایکروسافت بود.