گاهی مواقع که در حال چت و گفتگو در دایرکت اینستاگرام هستید ناگهان پیام های شما (مانند تصویر زیر) برای طرف مقابل ارسال نمیشود.

عدم ارسال پیام در دایرکت

دلایل مختلفی برای بوجود آمدن این مشکل وجود دارد از جمله : نداشتن اینترنت ، فعال بودن پراکسی غیرفعال و یا اختلال و مسدود بودن اینستاگرم نام ببریم. اگر از صحت تمامی موارد بالا اطمینان دارید یکی از راه های باقی مانده این است که برنامه را به کل از حافظه رم خارج کنید (توجه کنید این راه در بسیاری از گوشی ها جواب میدهد و تست شده است ، اگر مشکل شما با این کار حل نشد حتما سایر مقالات ما را هم مطالعه کنید) .


بررسی سرورهای اینستاگرام

در اولین قدم باید مطمئن شوید که مشکلی از طرف اینستاگرام نباشد ، برای همین از ابزار سایت omigo.ir برای بررسی وضعیت سرورهای اینستاگرام استفاده میکنیم.

بنابر به آدرس omigo.ir/Status/Instagram مراجعه کنید و بررسی کنید که مشکلی از سرورهای اینستاگرام نباشد.

اگر مشکلی در سرور بود باید منتظر بمانید تا وضعیت سرور فعال شود ، اگر مشکل به طور موقت بود بهتر است کمی صبر کنید یا به سراغ راه حل های بعدی بروید.

بررسی سرورهای اینستاگرام


بستن اجباری برنامه اینستاگرام

ابتدا وارد تنظیمات شده و بر روی App ضربه بزنید. (ممکن است این مسیر در بعضی از نسخه های اندروید متفاوت باشد)

ورود به تنظیمات اندروید

در لیست باز شده از برنامه های گوشی ، برنامه Instagram را پیدا کرده و انتخاب کنید.

برنامه اینستاگرام در لیست برنامه های گوشی

مطابق شکل زیر بر روی FORCE STOP ضربه بزنید تا برنامه اینستاگرام به طور اجباری متوقف شود.

بستن اجباری برنامه در اندروید

اکنون وارد اینستاگرام شده و خواهید دید که مشکل ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام حل شده است.


بسیار مهم : کاربرانی که مشکلشان از طریق این مقاله حل نشد حتما سایر مقالات ما برای حل مشکل ارسال نشدن پیام اینستاگرام را مطالعه کنند و تنها به این مقاله اکتفا نکنند.

اگر دایرکت اینستاگرام باز نمیشود یا پیامهای دریافتی جدید در دایرکت برای شما نمایش داده نمیشوند به طوری که پیام های دریافتی جدید در قسمت اعلانات گوشی نمایش داده میشود ولی وقتی وارد دایرکت میشوید هیچ اثری از پیام جدید نمیبینید حتما مقاله " حل مشکلات عدم نمایش پیام ها و خراب بودن دایرکت اینستاگرام " را مطالعه کنید.