شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین فضاهای ارتباطی بین مردم از طریق اینترنت است که اجازه میدهد تا افراد در سرتاسر جهان در هر ساعتی از شبانه روز به صورت رایگان با هم به صورت متنی ، صوتی و یا تصویری ارتباط برقرار کنند.
شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از این بسترهای فضای مجازی است که توانسته مخاطبان زیادی در سرتاسر جهان را مجذوب خود کند ، از قابلیت های ارتباطی این برنامه Direct این برنامه است که افراد میتوانند به صورت متنی ، عکس ، ویدیو و جدیدا صوتی  با هم در اتباط باشند.
در دایرکت اینستاگرام خطاهای زیادی رخ میدهد به طوری که شما متوجه عدم ارسال پیام در دایرکت میشوید که قبلا در مقاله ای تحت عنوان " حل مشکل ارسال نشدن پیام در دایرکت اینستاگرام " به آن پرداخته شده است.
یا اینکه دایرکت اینستاگرام باز نمیشود یا پیامهای دریافتی جدید در دایرکت برای شما نمایش داده نمیشوند به طوری که پیام های دریافتی جدید در قسمت اعلانات گوشی نمایش داده میشود ولی وقتی وارد دایرکت میشوید هیچ اثری از پیام جدید نمیبینید.
در این مقاله میخواهیم این مشکلات را بررسی و راه حل هایی را برای رفع آن مطرح کنیم.

رفع مشکلات مربوط به  دایرکت  اینستاگرام 

برای حل این مشکلات روش های زیر را بررسی و انجام دهید :


1. بررسی سرورهای اینستاگرام

در اولین قدم باید مطمئن شوید که مشکلی از طرف اینستاگرام نباشد ، برای همین از ابزار سایت omigo.ir برای بررسی وضعیت سرورهای اینستاگرام استفاده میکنیم.

بنابر به آدرس omigo.ir/Status/Instagram مراجعه کنید و بررسی کنید که مشکلی از سرورهای اینستاگرام نباشد.

اگر مشکلی در سرور بود باید منتظر بمانید تا وضعیت سرور فعال شود ، اگر مشکل به طور موقت بود بهتر است کمی صبر کنید یا به سراغ راه حل های بعدی بروید.

بررسی سرورهای اینستاگرام


2. گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید

اگر این مشکلات دایرکت برای شما تازه به وجود آمده است گوشی خود را خاموش کنید و پس از مدتی مجدد آنرا روشن کنید پس از آن بررسی کنید که مشکل رفع شده است یا خیر.


3. بروزرسانی اینستاگرام

بروزرسانی اینستاگرام

بررسی کنید که آخرین نسخه اینستاگرام بر روی گوشی شما نصب شده باشد و سعی کنید در اولین قدم اول برنامه اینستاگرام را حذف و مجدد نصب کنید ، همچنین پیشنهاد میکنیم برنامه اینستاگرام را از اپ استورهای معتبر مانند گوگل پلی دانلود و نصب کنید.


4. حافظه Cache و Data را پاک کنید

حافظه کَش و Data اینستاگرام را پاک کنید تا اگر حافظه کش یا داده ها مشکلی برای دایرکت به وجود آورده باشند رفع شوند.
در اندروید برای همین کار به تنظیمات رفته و به Apps & notifications وارد شوید سپس بر روی App ضربه بزنید برنامه instagram را پیدا کرده و بر وری آن ضربه بزنید گزینه Storage را انتخاب کنید. برای پاک کردن حافظه کَش اینستاگرام بر روی CLEAR CACHE ضربه بزنید و بررسی کنید که مورد حل شده است یا خیر اگر حل نشده بود از همان صفحه بر روی Clear DATA ضربه بزنید پس از اینکه این دکمه را زدید مجدد باید به اینستاگرام لاگین کنید.

clear cache and clear data instagram


5. پُر بودن حافظه داخلی گوشی

یکی دیگر از دلایلی که میتواند باعث عدم نمیاش پیام های دایرکت شود این است که حافظه داخلی گوشی پُر باشد ، برای رفع این مشکل مقداری از حافظه داخلی گوشی خود را خالی کنید. مقالات زیر میتواند برای خالی کردن حافظه گوشی به شما کمک کننده باشد :


6. استفاده از برنامه های دایرکت کامپیوتر

اگر کماکان این مشکل وجود دارد سعی کنید اینستاگرام خود را در گوشی دیگر یا با رایانه باز کنید و بررسی کنید که میتوانید به دایرکت مراجعه و پیامهای خود را مشاهده کنید یا خیر. مقالات زیر به شما کمک میکند تا اینستاگرام را در سایر پلتفرمها باز کنید :


7. استفاده یا عدم استفاده از وی پی ان

یکی از دلایلی که باعث عدم دریافت دایرکت و حتی بلاک شدن از طرف اینستاگرام میشود (مخصوصا افرادی که اگر با وی پی ان وارد اینستاگرام شوند دایرکتشان نمایش داده میشود) به خاطر استفاده از وی پی ان (VPN) است.

زمانی که شما با وی پی ان به اینستاگرام وارد میشود در واقع شما از آی پی یک کشور دیگر به غیر از ایران متصل هستید ، این تغییر آی پی ها باعث میشود که اینستاگرام شما را اسپم فرض کند یا اینکه احتمال هک شدن پیج را بدهد ، بنابر این اینستاگرام به احتمال زیاد شما را بلاک خواهد کرد و در برخی از موارد دایرکت به صحیحی نمایش داده نمیشود یا فقط با وی پی ان میتوان پیام های دایرکت را دید.

پیشنهاد میکنم که در زمان های استفاده از اینستاگرام وی پی ان خود را قطع کنید.


8. تماس با پشتیبانی اینستاگرام

تماس با پشتیبانی اینستاگرام

در صورتی که خطاها با روشهای فوق حل نشد و این مشلات بر روی گوشی های دیگر و رایانه هم رخ میداد باید با پشتیبانی اینستاگرام تماس برقرار کنید. برای تماس با پشتیبانی اینستاگرام اینجا را بخوانید.


پیشنهاد میکنیم که حتما نظرات آخر همین پست را مطالعه کنید ، زیرا سوالات سایر کاربران و جواب های داده شده به آنها ، میتواند بسیار کمک کننده باشد.