آیا نام کاربری و رمز عبور فیس بوک خود را فراموش کرده اید و نمیتوانید وارد آن شوید؟ یا حساب کاربری فیس بوک شما هک شده است؟
اگر چنین است خوشبختانه فیس بوک روش های مختلفی را برای بازیابی حساب کاربری فیس بوک ارائه کرده است. در این مقاله میخواهیم گام به گام نحوه بازیابی حساب کاربری فیس بوک را به شما آموزش دهیم.


1) آیا قبلا با حساب فیس بوک خود در جایی دیگر وارد شده اید؟

قبل از اینکه سعی کنید تا حساب کاربری فیس بوک خود را بازیابی کنید بررسی کنید که آیا قبلا در دستگاهی دیگر مانند گوشی یا رایانه خود به فیس بوک وارد شده اید یا خیر.
اگر میتوانید با دستگاهی دیگر وارد حساب فیس بوک خود شوید ممکن است بتوانید بدون بازنشانی حساب کاربری رمز ورود را تغییر دهید.
تنها کاری که باید انجام داد این است که رمزعبور جدیدی را مشخص کنید.
در فیس بوک به Settings > Security and Login رفته و به پایین اسکرول کنید و بر روی Change Password کلیک کنید.گذرواژه قبلی خود را وارد کرده و یک رمز عبور جدید را تنظیم کرده و بر روی Save Changes کلیک کنید.

همچنین میتوانید برای امنیت بالاتر و کمک به بازیابی بهتر حساب کاربری در دفعات بعدی حالت تایید دومرحله ای (Two-factor (authentication را فعال کنید برای همین مراحل زیر را انجام دهید :

  1. به فیس بوک رفته و وارد Settings شوید.
  2. بر روی Account Settings کلیک کنید.
  3. بر روی Security And Login کلیک کنید.
  4. به پایین اسکرول کرده و گزینه Use two-factor authentication را پیدا کرده و کلیک کنید.
  5. دستور العمل های گفته شده برای فعال کردن 2FA را دنبال کنید.


2) آیا گزینه های پیشفرض بازیابی حساب کاربری را امتحان کرده اید؟

اگر شما نمیتوانید دستگاهی را پیدا کنید که قبلا توسط آن به فیس بوک لاگین کرده باشید باید این مرحله را مطالعه کنید.
هم اکنون از رایانه یا شبکه ای که قبلا توسط آن به فیس بوک لاگین کرده اید استفاده کنید.
اولا باید حساب کاربری خود را شناسایی کنید ، به صفحه بازیابی حساب کاربری فیس بوک بروید و آدرس ایمیل یا شماره موبایلی که قبلا تنظیم کرده اید را وارد کنید ، همچنین میتوانید از نام کاربری فیس بوک خود نیز استفاده کنید.

پیدا کردن حساب کاربری در فیس بوک

هنگامی که شما موفق به شناسایی حساب کاربری خود شدید خلاصه ای از پروفایل خود را مشاهده خواهید کرد ، قبل از هر کاری مطمئن شوید که واقعا این حساب کاربری شما است یا خیر؟
با انتخاب گزینه Send Code Via Email رمز عبور خود را از طریق ایمیل تغییر خواهیم داد (اگر شما به این اطلاعات دسترسی ندارید به مرحله 3 رجوع کنید).
پس از آن بر روی دکمه Continue کلیک کنید تا کد برای ایمیل شما ارسال شود.

reset Your Password FaceBook

به ایمیل خود رفته تا کد را مشاهده کنید ، بر روی Change Password کلیک کنید.

آنگاه در صفحه باز شده کد را وارد کرده و Continue کلیک کنید. پس از بازگردانی سریعا رمزعبور خود را تغییر دهید و اطلاعات خود را بروز کنید.


3) آیا اطلاعات تماس شما تغییر کرده است؟

اگر اطلاعات تماس شما از قبیل ایمیل یا شمراه موبایل توسط شما یا هکرها تغییر کرده است فیس بوک راهی برای برقراری تماس با ایمیل و شماره موبایل شما پیدا خواهد کرد.
برای همین وارد اینجا شده و طبق مطابق مباحث گفته شده قبلی ایمیل یا شماره موبایل خود را شناسایی کنید.
ایمیل یا شماره موبایل جدید خود را وارد کرده و بر روی Continue کلیک کنید.

بازگرداندن رمز عبور فیس بوک

اگر شما قبلا کاربر مورد اعتمادی را در حساب خود مشخص کرده باشید فیس بوک از شما میخواهد تا از آنها برای بازیابی حساب کاربری کمک بگیرید ، برای هیمن باید 3 تا 5 کاربر مورد اعتمادی که مشخص کرده اید کدهای دریافتی را به شما بدهند تا شما 3 مورد آن را در فرم وارد کنید.

کاربران مورد اطمینان در فیس بوک

اگر کاربر مورد اعتماد تنظیم نکرده اید ممکن است از شما سوالات امنیتی پرسیده شود.


4) آیا حساب کاربری فیس بوک شما هک شده یا هرزنامه ارسال میکند؟

در صورتی که حساب کاربری شما هک شده باشد و به صورت هرزنامه عمل میکند شما باید به فیس بوک گزارش دهید.
برای همین بر روی اینجا   کلیک کنید.

هک شدن حساب فیس بوک

یک فرایند مشابه در بازیابی رمزعبور در بالا را خواهید داشت که توسط آن باید حساب کاربری خود را شناسایی کنید. در این مرحله باید با رمز عبور فعلی یا قدیمی فیس بوک خود اقدام به بازیابی کنید.

برای اینکه راه های بیشتری در مورد بالا بردن امنیت فیس بوک خود را مشاهده کنید اینجا کلیک کنید.

5) هنوز فیس بوک خود را بازیابی نکرده اید؟

ارسال ایمیل پشتیبانی فیس بوک

اگر تمامی روش های گفته شده برای بازیابی حساب کاربری فیس بوک شما نا امید کننده بود ، آخرین راه این است که از پشتیبانی فیس بوک کمک بخواهید.
شما میتوانید ایمیلی را به security@facebookmail.com ارسال کنید و توضیحات لازم و قانع کننده ای را برای بازیابی حساب کاربری خود ارائه کنید. آنها ممکن است از شما بخواهند تا مدارک هویتی خود مانند گواهینامه یا گذرنامه خود را اسکن کرده و برایشان ارسال کنید تا هویت شما را تایید کنند.
به هرحال ممکن است این روند زمانی چندین هفته ای به طول بینجامد.

اگر نام واقعی شما بر روی حساب کاربری فیس بوک نباشد ، اُمید بازیابی حساب کاربری شما نزدیک به صفر است.

لذا در اینجا به این نکته میرسیم که داشتن اطلاعات صحیح ، ایمیل و شماره موبایل صحیح بر روی حساب کاربری میتواند بسیار مهم باشد.

در صورت هرگونه مشکل و سوالی در مورد حساب کاربری فیس بوک خود ، آنها را در قسمت دیدگاه های این صفحه بیان کنید تا کارشناسان اُمیگو در اسرع وقت جواب گو شما عزیزان باشند.