قابلیت App Limits در آیفون به شما اجازه میدهد تا بتوانید محدودیت زمانی برای استفاده از برنامه ای خاص را بر روی گوشی آیفون یا آیپد خود اعمال کنید. در ادامه مقاله چگونگی تعیین محدودیت زمانی برای برنامه ها در آیفون را بررسی خواهیم کرد.

تنظیم محدودیت زمانی برای برنامه ها در آیفون

اگر نگران زمان استفاده از شبکه های اجتماعی یا برنامه های سرگرمی هستید میتوانید یک زمان معقول و مشخصی را برای این برنامه ها در آیفون تنظیم کنید ، این کار را میتوان با کمک App Limits در سیستم عامل ios انجام داد.
وقتی که محدودیت زمانی برای برنامه(ها) مشخص کردید چنانچه این زمان تمام شود سیستم عامل به شما اجزا استفاده مجدد از برنامه را نخواهد داد اما توجه کنید شما به طور کامل برای استفاده از برنامه در آیفون محدود نخواهید شد بلکه در صورت لزوم میتوانید زمانی اضافی را برای استفاده از برنامه مشخص کنید البته این کار با وارد کردن رمز قابل انجام خواهد بود.
همچنین شما میتوانید برنامه هایی را به آنها مجوز همیشگی بدهید زیرا ممکن است شما از برنامه ای به طور نامحدود در روز استفاده کنید.

محدود کردن زمان استفاده از شبکه های اجتماعی در آیفون

مراحل زیر را برای تظیم محدودیت زمانی برنامه های شبکه های اجتماعی در گوشی آیفون و آیپد انجام دهید.
1. به Settings رفته و بر روی Screen Time ضربه بزنید.

Screen Time

2. در صفحه بعدی برر روی Turn On Screen Time ضربه بزنید.

3. اگر برای بار اول است که میخواهید محدودیت زمانی بر روی آیفون خود اعمال کنید بر روی This is My iPhone ضربه بزنید.

4. در صفحه بعدی بر روی Use Screen Time Passcode ضربه بزنید.

5. در دو صفحه بعدی باید یک رمز 4 رقمی را وارد کنید. با وارد کردن رمز میتوانید زمان استفاده از برنامه را تمدید یا غیرفعال کنید.

6. در صفحه بعدی بر روی App Limits ضربه بزنید و رمز وارد شده را وارد کنید (در صورت درخواست)

7. در صفحه App Limits بر روی Add Limit ضربه بزنید.

8. در صفحه بعدی گزینه Social Networking را انتخاب کرده و بر روی Next ضربه بزنید.

9. در پایان حداکثر زمان استفاده از شبکه های اجتماعی را به صورت ساعت و دقیقه مشخص کنید و گزینه Block at End of Limit را فعال کنید و بر روی دکمه Add از بالا صفحه ضربه بزنید.

پس از این برنامه های شبکه اجتماعی مانند فیسبوک ، اسنپ چت ، اینستاگرام و... برای زمان محدودی به شما ارائه خدمات خواهند کرد.
از این پس زمانی که زمان شما در برنامه های شبکه اجتماعی به اتمام میرسد مجاز به باز کردن برنامه های شبکه اجتماعی نخواهید بود.
با این حال همانطور که گفته شد در صورت داشتن رمز میتوانید زمان های اضافه تری را برای استفاده اعمال کنید. برای همین باید بر روی Ask For More Time ضربه بزنید.

پس از اینکار شما میتوانید برنامه را به مدت 15 دقیقه ، 1 ساعت یا برای استفاده در کل روز تمدید کنید.

محدود کردن زمان استفاده از برنامه های سرگرمی در آیفون

در حالی که یوتیوب دارای ویدیوهای آموزشی آموزنده است میتواند وقت گیر و اعتیادآور هم باشد.
شما میتوانید برای این گونه برنامه ها هم محدودیت اعمال کنید.
برای همین به Settings > Screen Time > App Limits > Add Limit رفته و Entertainment را انتخاب کنید و بر روی Next ضربه بزنید.

در صفحه بعد زمان استفاده را تعیین کنید.

جلوگیری از اعمال محدودیت زمانی برای یک برنامه خاص

شما میتوانید برنامه ای خاص که محدود شده است را از محدودیت زمانی خارج کنید به طور مثال شما برای برنامه های شبکه های اجتماعی محدودیت زمانی ایجاد کرده اید ولی میخواهید واتساپ جز این محدودیت زمانی حساب نشود.
برای همین کار باید مراحل زیر را انجام دهید :
1. به مسیر Settings > Screen Time > Always Allowed بروید.

2. رمز را وارد کنید.
3. در صفحه بعدی برنامه واتساپ را پیدا کرده و بر روی علامت جمع کنار آن ضربه بزنید.

با این کار برنامه واتساپ را به بخش همیشه مجاز یا Always allowed اضافه خواهید کرد و از این پس محدودیت زمان شامل حال برنامه واتساپ نخواهد شد.