آشنایی با واحد سری اطلاعاتی 8200 رژیم کودک کش صهیونیستی

2 ماه پیش - خواندن 4 دقیقه

هوالبصیر

یگان 8200 بزرگترین یگان ارتش اسرائیل است که آموزش زبان فارسی و شناسایی و رهگیری ارتباطات مربوط به ایران از مهم‏‌ترین ماموریت‏‌های آن محسوب می‌شود.

این یگان اطلاعاتی و جاسوسی که اسم و نشانی خاصی ندارد به یگان 8200 معروف است و عناصر آن ساعت های طولانی در پایگاه جلیلوت با رایانه ها کار و به جمع آوری اطلاعات امنیتی برای یگان های ویژه ای مثل « شیطت 13» و « سیرت متکال» کمک می کنند. همچنین عناصر آن برای ماموریت های سخت تمرین های نظامی ویژه ای را طی می کنند.
نیروهای این یگان در یک پایگاه قدیمی و دور افتاده ای بین سنگرهای باقی مانده از دو جنگ 67 و73 کار می کنند و و عناصر آن شب ها در منطقه حاضر می شوند و دستگاه های الکترونیکی خود را به سوی شهرک های سوریه که در چند کیلومتری آنها قرار دارند، نصب و تنظیم می کنند.

منابع خارجی گفته اند که یگان 8200 که در مرزهای سوریه تا مناطق مشرف بر دمشق اقدام به کارهای اطلاعاتی و جاسوسی می کند، در ترور برخی فرماندهان حزب الله به ویژه شهید حاج «عماد مغنیه » در منطقه کفرسوسه دمشق نقش داشته است زیرا این گونه عملیات تروریستی به رصد و کنترل ها با فناوری های حساس و پیشرفته مانند شنود مکالمات در بیست و چهار ساعت نیاز دارد.

فرمانده یگان 8200 می گوید که عملیات عناصر آن 12 تا 24 ساعت طول می کشد و گاهی یک گروه بعداز یک ماه حضور در محل ماموریت با گروه دیگری جابجا می شود و برخی اوقات یک نیرو حدود نیمی از وزن خود باید امکانات و تجهیزات حمل کند.

سپری کردن دوره های آموزش خاص نظامی و جمع آوری اطلاعات نظامی و جنگی در وادی عربه ، کسب آمادگی های خاص برای استفاده از ادوات پیام رسانی در مناطق جنگی و جمع آوری و تحلیل سریع اطلاعات امنیتی از دشمن از ویژگی های نیروهای یگان 8200 است که باید در خط مقدم لشکرها و تیپ ها حضور داشته باشند.

عرب های اسرائیلی در این یگان حضور دارند و بسته به مناطق عملیات باید دارای لهجه عربی همان منطقه باشند.

در کنار یگان 8200 یک واحد ویژه جمع آوری اطلاعات دیگر در ارتش اسرائیل فعال است که به آن « واحد 504» گفته می شود و ضلع سوم امنیت و اطلاعات نظامی این رژیم است.

تعداد عناصر این واحدها صدها تن تخمین زده شده که جزو نیروهای ویژه هستند و در تیم های تخصصی سازماندهی شده اند و البته تعدادشان که در رتبه افسر می باشند، به اندازه نیروهای یک گردان نیست.

یگان 8200 دارای پایگاه هائی در ارتفاعات جبل الشیخ است اما پایگاه مرکزی و فرماندهی آن در منطقه جلیلوت واقع است و مرکز فنی آن هم نزدیک شهرک صهیونیست نشین « کیبوتس اوریم» در صحرای نقب واقع است و با کمک آمریکا یکی از بزرگترین پایگاه های شنود در جهان را ایجاد کرده است.

واحد« حتساب» از جمله واحدهای وابسته به یگان 8200 است که ماموریت آن جمع آوری اطلاعات علنی است که توسط تلویزیون ها ، رادیوها ، اینترنت و روزنامه ها منتشر می شوند و این واحد اکنون در پیگیری شبکه های ارتباطات اجتماعی و ترجمه نقش مهمی دارد.

یگان 8200 در سال 2007 یک واحد به نام« عمیحای» ایجاد کرده که همه عناصر آن از سربازان عرب دروز ارتش اسرائیل هستند و ماموریت آن پیگیری رسانه های لبنانی است.

اخیرا نشان تقدیر از طرف رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی سپهبد «گدی آیزنکوت» به یگان 8200 به علت فعالیت‏‌های مختلف و کمک به نیازهای عملیاتی ارتش اسرائیل در سال‌های اخیر اعطا شد. این دومین باری است که این یگان نشان تقدیر دریافت می‌کند و در سال 2013 نیز این نشان را دریافت کرده بود.

این نشان به علت ابتکار و هدایت فعالیت‏‌های گسترده و متنوع، نوآوری و پیشگام بودن در سال‏‌های اخیر، همچنین همکاری با لشکرهای‌های عملیاتی در تمام جبهه‌های ضد ایران به این یگان اعطا شده است.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در مراسم اعطای این نشان گفت: «نشانی که امروز اعطا می‌شود، تجلی برتری‏‌های یگان 8200 است که در تاثیرگذاری اطلاعاتی و عملیاتی ارتش اسرائیل نمایان می‌شود.

یگان‌های زیادی در ارتش وجود ندارد که هم در سطح تاکتیکی، هم در سطح عملیاتی و هم در سطح استراتژیک تاثیرگذار باشند.

من از عملکرد شما در طول تمام روزهای سال قدردانی می‌کنم که برای تصمیم‌گیران و فرماندهان ارشد ارتش، امکان اتخاذ بهترین تصمیم را فراهم کردید.» (منبع:باشگاه خبرگاران جوان) 

آنچه در آبان 98 اتفاق افتاد، ماحصل تلاشهایی بود که ریشه در سازمان های اطلاعاتی - امنیتی رژیم صهیونیستی داشت.

هر چند آن جوجه ها که این "جوجه صهیونیست"(وزیر امورخارجه وقت اسرائیل-اشاره به کلیپ زیر) گفت، به مدد امدادهای خفیه الهی هیچ وقت بدنیا نیامدند؛ که قابل شمارش باشند.

والله بصیربماتعملون

#محافظ #سامجا

0
کــارمـا :
7850
۱۹نوزده ، متولد ۲۷ فروردین ۱۳۶۳. خدا می بیند و همو برای شما کافی است.
ارسال

مشاهده نظرات بیشتر...
fouadshabani
  • نوشته
  • تصویر
  • صدا
  • سوال