بیزینس اکانت یا کریتور اکانت؟ یک بحث جالب

3 ماه پیش - خواندن 7 دقیقه

پیشگفتار

شاید در نظر خیلی از افراد ، اینستاگرام تنها یک برنامه برای پر کردن اوقات فراغت یا سرگرمی باشد. ممکن است این موضوع تا حدی درست باشد اما در واقع با این اپلیکیشن می توان از خدمات زیادی بهره مند شد که راه اندازی یک بیزینس یا کسب و کار هم نمونه ای از آن ها می باشد. در سراسر اینستاگرام پیج های زیادی وجود دارند که هر یک از آن ها یک محتوا را تولید می کنند ، اما می توان به جرات گفت که اکثر افرادی که برای ساخت بیزینس اکانت اقدام می کنند ، هدفی برای کسب ‌و کار و در آمدی زیاد دارند.

قطعا زمانی که وارد این برنامه شوید ، شاید پیج هایی را مشاهده کنید که اکثرا فیلم یا تصاویری سرگرم کننده داشته باشند ، اما تنها با یک سرچ ساده هم می توان شاهد بود که پیج های کاری یا همان بیزینس اکانت ها هم در سراسر اینستاگرام رواج یافته اند که همین موضوع در خصوص این اپلیکیشن باعث شده تا به یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین برنامه های مجازی در سراسر دنیا تبدیل شود. حال در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز را راجع به بیزینس اکانت و کریتور اکانت برایتان شرح دهیم و تفاوت های آن ها را نیز بازگو کنیم.

بیزینس اکانت چیست؟

بیزینیس اکانت همان طور که از نامش مشخص است ، یک اکانت کاری یا همان پیج‌ کاری محسوب می شود. این پیج ها که در اینستاگرام وجود دارند ، در خصوص خرید و فروش انواع کالاها یا حتی کارهای دیگری که بتوان از آن کسب در آمد کرد ، فعالیت می کنند‌. زمانی که شما برای ساختن اکانت های کاری یا همان بیزینس اکانت اقدام می کنید ، در این بخش می توان از آپشن ها یا گزینه های زیادی که فقط برای پیج های کاری فعال است هم بهره مند شد.

 البته برخی از این ویژگی ها در ساخت کریتور اکانت هم فعال هستند که در ادامه بیشتر راجع به آن توضیح می دهیم. حساب های کاری که در اینستاگرام وجود دارند ، می توانند شماره مورد نظر خود را هم برای کار و ایمیل یا حتی حساب فیسبوک را وارد کنند تا افرادی که قصد خرید یا انجام کار با پیج را دارند راحت تر به آن ها دسترسی داشته باشند.

 در بیزینس اکانت همان طور که در مطالب بالاتر هم بیان کردیم ، می توان از گزینه های زیادی بهره مند شد. البته لازم به ذکر است که بیان‌ کنیم نحوه ساخت بیزینس اکانت تفاوتی با ساخت یک اکانت معمولی یا حتی کریتور اکانت دارد. از آنجایی که بیزینس اکانت یک پیج برای کار محسوب می شود ، افرادی که قصد ساختن این مدل اکانت های کاری در برنامه پر طرفدار اینستاگرام دارند ، باید حتما نکاتی را رعایت کنند که پیج از حالت معمولی و نرمال خارج شود و به یک پیج‌ برای شروع کار تبدیل شود.

 همچنین باید این نکته را هم به خوبی به یاد داشت که در بیزینس اکانت ، نمی توان از خیلی گزینه یا آپشن هایی که در اکانت معمولی می توان از آن استقاده کرد ، دسترسی داشت؛ و این موضوع هم به دلیل این است‌ که بیزینس‌ اکانت همان طور که از نامش مشخص می باشد ، کاملا برای کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام ساخته شده است.

کریتور اکانت چیست؟

اگر جزو دسته افرادی باشید که با برنامه اینستاگرام زیاد سر و کار داشته باشید ، قطعا بلاگرها یا افرادی در این برنامه مشاهده کرده اید که با تولید محتواهای گوناگون به اینفلوئنسر تبدیل شده اند و آموزش ها یا خدماتی را در اختیار فالوورهای خود قرار می دهند. تا چند سال پیش ، قبل از این‌ کلا کریتور اکانت به گزینه های ساختن حساب کاربری در اینستاگرام اضافه شود ، افرادی که در اینستاگرام به عنوان بلاگر یا اینفلوئنسر مشغول بودند ، اکثرا با حساب های معمولی و شخصی ، کار خود و فعالیتشان را شروع می کردند.

البته در بین این افراد ، می توانستیم شاهد باشیم که افرادی هم هستند که از اکانت های بیزنسی استفاده می کنند. زمانی که تعداد بلاگرها در اینستاگرام زیاد شد ، برنامه نویسان و طراحان هم به فکر چاره ای برای افرادی که از طریق اینستاگرام تولید محتوا انجام می دهند ، افتادند و کریتور اکانت را طراحی و در آپدیت های جدید معرفی کردند.

ما در خصوص مزایا و معایب استفاده از کریتور اکانت به طور کامل بحث کردیم. کریتور اکانت در اصل برای بلاگر ها و افرادی بسیار مناسب است که قصد تولید محتوا در اینستاگرام را دارند و تعداد فالوورهای آن ها نسبتا زیاد است. این اکانت ها نسبت به اکانت های معمولی در اینستاگرام قابلیت های زیادتری دارند و می توان گفت نسبت به بیزینس اکانت ها کمی ساده تر هستند.

 از همین افرادی که می خواهند در اینستاگرام به یک بلاگر یا اینفلوئنسر تبدیل شوند ، حتما باید از کریتور اکانت برای ساخت حساب کاربری خود استفاده کنند که کاملا مطابق سلیقه و خواسته های این افراد طراحی شده است.

تفاوت کریتور اکانت و بیزینس اکانت چیست؟

همان طور که در مطالب بالاتر هم ذکر کردیم ، تفاوت هایی در خصوص کریتور اکانت و بیزنس اکانت وجود دارد که باعث می شود افراد راحت بتوانند در اینستاگرام مشغول به کار شوند و به نوعی راحت تر پیج خود را اداره کنند‌. در متن های بالا بیان کردیم که بیزنس اکانت برای پیج های کاری است که فقط‌ قصد خرید و فروش یک کالا را دارند و یا حتی می خواهند کار خود را معرفی کنند.

 پیج های کریتور هم برای اینفلوئنسرها و افرادی که قصد تولید محتوا در این برنامه مجازی مشهور را دارند ، ساخته شده است. در واقع این موضوع یکی از بزرگترین تفاوت بین این دو حساب به شمار می رود. شاید در اینستاگرام پیج هایی را مشاهده کرده باشید که در بیو و زیر نام آن ها ، کلمه ای به صورت انگلیسی کم رنگ نوشته شده است که اگر کلمه را بخوانیم و به محتواهای پیج هم نگاهی بیاندازیم می توان گفت ارتباطی با یکدیگر دارند.

 به عنوان مثال موزیسین ها و کسانی که در حوضه موسیقی فعالیت دارند ، در زیر نام آن ها ، فعالیتشان و حتی خدماتی که ارائه می دهند ، به صورت کمرنگ و یک‌ کلمه مختصر نوشته شده است. پیج هایی که این گونه هستند کریتور هستند که با توجه به محتوایی که فرد قصد تولید آن را دارند ، یک نام یا لقبی به او در اینستاگرام داده می شود.

همچنین تفاوت دیگری که بین این دو حساب وجود دارد ، در بیزنیس اکانت باید به صورت هفتگی تعداد فالوورها و افزایش های آن ها را مشاهده کرد و در کریتور اکانت به صورت روزانه و لحظه ای می توان تعداد فالوورها را کنترل کرد. اگر به صورت‌ کلی به تفاوت بیزینس اکانت و کریتور اکانت بپردازیم می توان گفت کریتور اکانت پیجی است که کار کردن با آن ساده تر است و بیزینس اکانت پیجی است که افرادی دارای شغلی نیستند نمی توانند از آن استفاده کنند.

زیرا در قسمت ساخت اکانت تمام اطلاعات شغل مربوطه باید با دقت وارد شود تا حساب کاری در اینستاگرام تشکیل شود. اما کریتور اکانت این گونه نیست و افرادی که تعداد فالوور بالایی داشته باشند هم می توانند پیج شخصی و عادی خود را به کریتور تبدیل کنند.

سخن پایانی

در این مقاله از سری مقالات بای فالوور با کریتور اکانت و بیزینس اکانت آشنا شدیم و برای شما دوستان از تفاوت های آنها توضیح دادیم ، دیدیم که بین بیزینس اکانت و کریتور اکانت تفاوت چندانی وجود ندارد در حقیقت بیزینس اکانت یک پیج کاری است و کریتور برای استفاده بلاگرها و اینفلوئنسرها بکار میرود امیدواریم که مقاله مورد پسند شما دوستان واقع قرار گرفته باشد.

0
کــارمـا :
56
بفرست

مشاهده نظرات بیشتر...
maryamazizi1379