همه چیز درباره قهوه فرانسه محبوب و دوس داشتنی !

5 ماه پیش - خواندن 12 دقیقه

 خوردن قهوه فرانسه به هر دو روش همراه شیر یا بدون شیر معمول است. این روش امروزه بهعلت هزینههای گزاف آن و وجود روشهای مؤثرتر دیگر، بهطور معمول استفاده نمیشود. برای بار اول این نسبت را رعایت کنید و به مزه و طعم آن دقت کنید. برای تهیه قهوه فلت وایت یک شات اسپرسو را داخل فنجان می ریزند و بعد شیر بخار داده شده را بدون ذره ای کف روی آن می ریزند. فلت وایت هم یکی دیگر از انواع قهوه است که بیشتر در استرالیا و نیوزلند سرو می شود. قهوه موکاچینو که بیشتر با نام قهوه موکا شناخته می شود تقریبا همان کافه لاته است که پودر شکلات یا شربت به آن اضافه شده و گاهی روی آن خامه ریخته می شود. حالا که با عمدهترین تفاوتهای این دو نژاد که در تصمیمگیری اثرگذار است آشنا شدید، بیشتر راه را پیومدهاید. تفاوت مهم دیگر قهوه فرانسه با قهوه اسپرسو در نحوه ی سرو است. امریکانو با اضافه کردن آب داغ به قهوه اسپرسو تهیه می شود. 

<p> کلمه کورتادو یک واژه اسپانیایی به معنی برش ( Cut ) است قهوه کورتادو یک نوع نوشیدنی قهوه است که با مقداری تقریبا برابر از اسپرسو و شیر جوشیده شده تهیه می شود.کورتادو شباهت زیادی با لاته دارد چون مواد مورد نیازش مشابه لاته است ، اما تفاوت اصلی این دو در حجم نوشیدنی و درصد استفاده از دو ماده ، اسپرسو و شیر فوم گرفته شده است.در لاته معمولا درصد یک سوم قهوه به دو سوم شیر است ، اما در این نوشیدنی یک دوم اسپرسو و یک دوم شیر است و به این دلیل که مقدار قهوه در نوشیدنی به نسبت لاته بیشتر است طعم گیرا تری دارد. خیلی خودمانی بخواهیم بگوییم این نوع ، پوچ ترین نوع قهوه است. این نوع قارچ در مناطق وسیعی از دامنههای کوهدشت لرستان بوفور یافت میگردد و نیز در استان چهارمحال بختیاری در اواخر اسفند ماه و اوایل فروردین در مراتع و کوهستانهای استان به مقدار زیادی یافت می گردد در هنگام رعد و برق از زیر برف یا زیر خاک به طور ناگهانی بیرون می زنند برداشت بی رویه فشار زیادی بر این گونه وارد کرده و علت ان گرانی و ارزش بالای این قارچ می باشد. قارچ دنبلان، که در عمق تقریباً ۳۰ سانتیمتری و در مجاورت ریشهٔ گیاهان رشد میکند، شکلی شبیه به سیبزمینی دارد و اندازهٔ آن از یک فندق تا اندازهٔ یک پرتقال است. 

کافیین چندانی ندارد و خیلی هم بی مزه است. لازم است بدانید میزان کافئین قهوه فرانسه مدیوم به اندازه دارک است و از این نظر تفاوت چشمگیری با هم ندارند. کافئین قهوه فرانسه کمتر از سایر قهوهها است و در آمریکا و اروپا طرفداران بسیاری دارد. پایتخت کامرون یائونده است. کافئین قهوه فرانسه در حالت عادی کمتر از بقیه قهوهها است. چون رقیق است. اما اگر یک لیوان بزرگ بخورید، کافئین بیشتری به بدنتان میرسد.مثلاً کافئین یک فنجان اسپرسو، سه برابر یک فنجان قهوه فرانسه است. برای دم کردن قهوه فرانسه کافی است مقدار کافی از پودر قهوه فرانسه را داخل فرنچپرس ریخته و آب داغ اضافه کنید. همانگونه که دیوار قبل از رنگ نیاز به آمادهسازی دارد، برای نصب کاغذ دیواری نیز باید ابتدا دیوار را آماده کرد. سال ۱۹۲۹ سالی بود که نامگذاری امروزی پژو شکل گرفت. همچنین این سریال در زمان پخش خود، به عنوان موفقترین سریال رسانهٔ خانگی و به عنوان پرفروشترین سریال رسانهٔ خانگی لقب گرفت. تفاوت مهمی که قهوه ترک با سایر قهوه ها دارد این است که پودر قهوه از هیچ فیلتری عبور نمیکند و به همان صورت داخل فنجان ریخته میشود. خرید قهوه فرانسه بر خلاف قهوه ترک زبر تر آسیاب می شود و با دستگاه قهوه ساز و یا فرانسه ساز (فرنچ پرس) دم می شود به صورتی که قهوه در داخل فیلتر کاغذی(در دستگاه های برقی) و فیلتر توری (در فرنچ پرس ها) مانده و فقط عصاره قهوه به وسیله آب گرم خارج شده و در مخزن دستگاه جمع می گردد ، قهوه فرانسه مانند چای رقیق و فاقد کف و لرد ته فنجان است و معمولا در لیوان معمولی سرو می گردد.</p>

<p> کاپوچینو بسیار خوشمزه و شیرین است و حتی کسانی که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند هم عاشق این نوشیدنی خوشمزه می شوند. مجموعهای از گفتاوردهای مربوط به پاناما در ویکیگفتاورد موجود است. پاناما با تغییر دمای کم فصلی، آب و هوایی استوایی دارد. برای نحوه درست کردن قهوه دارچینی باید قهوه را با چوب دارچین و شکر داخل قهوه ساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا قهوه آماده شود.10 دقیقه قهوه را که روی درجه گرم قهوه ساز نگه دارید .سپس آنها را از صافی رد کنید و در 6 فنجان آماده شده بریزید و در داخل هر یک از فنجان های قهوه یک قاشق خامه کم چرب بریزد و هم بزنید تا قهوه شما آماده سرو شود.برای تزیین هم میتواند از مقداری خامه پرچرب و پودر دارچین استفاده کنید.اضافه کردن دارچین به قهوه از جمله بهترین روشها برای طعمدار کردن قهوه صبحگاهی است. این قهوه نسبت به سایر قهوه ها میزان چربی بیشتری دارد و برای چند ساعت قابل گرم نگه داشتن است. از آنجایی که قهوه فرانسه یک قهوه رقیق است معمولا آن را در لیوان های بزرگتری سرو می کنند.

یک راه حل آسان برای قهوه فرانسه عمده خود می خواهید؟ این را بخوان!

 البته از برخی ادویه جات از جمله دارچین، جوز هندی، هل و.. البته این نوع قهوه مسلماً طعم قهوه هایی که برای درست کردن آنها زمان صرف می شود، را ندارد. به ازای هر 100 میلی لیتر آب به یک قاشق قهوه فرانسه نیاز دارید که البته تا حدی بستگی به ذائقه شما و انتظاری که از غلظت قهوه دارید مرتبط است. قهوه های کیسه ای نسبت به چای کیسه ای کمیاب ترند. قیمت قهوه ترک در بازار ایران، نسبت به قهوه اسپرسو ارزان تر است. این امر به دلیل آن است که در تهیه ی قهوه کیسه ای باید مقدار زیادی قهوه آسیاب شده (نسبت به چای به کار رفته در چای کیسه ای) به کار برد که از نظر اقتصادی برای تولید کنندگان این محصولات، با صرفه نمی باشد. مثلاً قهوه فرانسه معمولاً با فرنچپرس درست میشود، و این در حالی است که برای تهیه یک فنجان قهوه اسپرسو خوشمزه باید از دستگاه های اسپرسوساز استفاده کنید.</p>

<p> این نوع قهوه را داخل قوری مسی که دسته بلندی دارد و سر آن باز است درست می کنند. میزان ریز بودن دانه قهوه بستگی به نوع نوشیدنی دارد که قرار است با آن تهیه شود. از طرفی دیگر اصالت دانه میتواند برروی طعم و عطر قهوه نیز تاثیر گذاشته و در نهایت تجربه مشتری را تغییر دهد. دستگاه های برقی تهیه قهوه، آب را جوش می آورند و سپس مواد لازم را بدون این که لازم باشد انسان کمک زیادی کند، با هم مخلوط می کنند. واقع گرایی انسان اولیه در هنر از آغاز نقاشیهای غار تا به تصویر کشیدن گیاهان، حیوانات و انسان، بر روی ظروف سفالی تا آغاز خط و کتابت یک پروسهٔ طولانی است. تهیه آن دستورالعمل خاصی ندارد کافیست بر اساس میزان عنوان شده بر روی بسته به آن آب جوش اضافه کرده و هم زده و میل کنید. در روز ۱۲ مرداد ۱۳۹۹، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، بر اساس نتایج یک نظرسنجی گزارش داد که بیش از هشت درصد خانوارهای ایرانی در سال ۹۸، گوشت قرمز مصرف نکرده بودند. بانک جهانی در ماه آوریلِ (سال ۲۰۱۸) چشمانداز اقتصاد ایران را مثبت توصیف کردهبود و نرخ رشد بیش از ۴ درصد در سال ۲۰۱۸ را نوید داد.

 قهوه جوش را مجددا به آرامی و دقت روی شعله کم قرار دهید و سه بار این عمل را تکرار کنید تا خامه قهوه قوام بیاید. در این مرحله قهوه را از روی حرارت بردارید تا حرارت و خامه کمی فروکش کنند. ابتدا آب سرد را درون قهوه جوش بریزید. همان طور که می دانید، قهوه دارای کافئین بوده که نوعی ماده محرک محسوب می شود. محصولات قهوه دونیسی دارای تمایزهای خاص می باشد که دربین رقبای داخلی بدان پرداخته نشده است. کاپوچینو: نوعی اسپرسو است که با شیر کف کرده و گاهی شکر و کاکائو تهیه می شود. سرطان یکی از بیماریهایی است که بالاترین تعداد مرگ و میر را در جهان دارد. حالا پودر قهوه را به آب اضافه کنید. پلاستیک که اصلا توصیه نمیشود مگر اینکه نوعی را خریداری کنید که فاقد BPA باشد تا در اثر حرارت دیدن به درون نوشیدنی نفوذ نکند. برای خرید تنها کافی ست با چند کلیک ساده کار را تا پایان انجام دهید. در این روش کلافها را در حمام محتوای دندانه، رنگینه و مواد کمکی ریخته و یک روز بعد برای شستشو بیرون میآورند.

مزایای فروش قهوه فرانسه

 قهوه در چند نوع اصلی تولید و سرو میشود و لوازم متنوعی هم برای تهیهی آن تولید شده و در اختیار ماست. این نوع قهوه شبیه ماکیاتوی ایتالیایی (Caffè macchiato) است و طعم بسیار لذیذی دارد. اما قهوه فرانسه رقیق بوده و طعم ملایم تری دارد. از قهوهجوشهای ساده گرفته تا موکاپاتها، قهوهسازهای برقی و اسپرسوسازها که حرفهایترین و گرانترین ابزار برای دمکردن قهوه هستند. کاکائو را از دانه های درخت کاکائو تهیه می کردند که منشاء این گیاه، نواحی کوهستانی اطراف حوزه ی رود آمازون و همچنین اورینوکو واقع در آمریکای جنوبی بود. قبل از تهیه اسپرسوساز به وزن، ابعاد، جنس بدنه و در مرحله بعد طراحی و زیبایی دستگاه توجه کنید. سپس به مقداری آب و به یکی از دستگاه های فرنچ پرس و قهوه ساز برقی نیاز است. این نوع قهوه اغلب برای افرادی که طرفدار سبکهای قدیمی قهوه هستند، قطعا ترکیب دلپذیری خواهد بود. این نوع قهوه اسپرسو از سه لایه تشکیل می شود که اولین لایه آن را یک شات اسپرسو تشکیل داده و دومین لایه شیر بخارداده شده می باشد و در آخر به آن یه لایه شیر کف دار که باعث پف روی آن می شود اضافه می کنند. رنگ بسته های این نوع قهوه به رنگ است.

<p> با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا متناسب با ذائقه ایرانی در بسته بندی مطمئن و دارای پروانه سیب سلامت میباشد. اگر قهوهباز باشید حتما میدانید که قهوههای موکا، ماکیاتو، آمریکانو و لاته هم از مشتقات اسپرسو هستند و در واقع با خرید یک اسپرسو ساز میتوانید تنوع بالایی از قهوهها را سرو کرده و نوشجان کنید. سپس پودرهای اضافه را از اطراف فیلتر با دست تمیز کنید و دسته را در جای خود نصب کرده و کلید چرخشی را به سمت چپ (شکل فنجان یا حالت عصاره گیری) بچرخانید تا عملیات عصاره گیری آغاز شود دقت داشته باشید. سپس دستگاه به طور خودکار پس از گذشت چند دقیقه (٥-١٠) قهوه ی آماده شده را در قوری یا فنجان که در پایین دستگاه تعبیه شده میریزد. غیر اورجینال یا فیک بهمعنی غیراصلی یا غیراصیل: به آندسته از عطرها گفته میشود که از لحاظ ظاهری کاملاً مشابه عطر اورجینال بوده ولی عطرمایهٔ آن توسط کارخانه مادر تولید نشده و بدون مجوز از کارخانه مادر تولید میشوند که این دسته از عطرها معمولاً ماندگاری کمی نسبت به عطر اصیل داشته و همچنین کیفیت عطردان، ذرهپاش و نتهای بویایی آن نیز با عطر اصیل تا حد قابل توجهای متفاوت است. از ویژگیهای بارز اسپرسوساز مباشی ECM2014 عقربه فشار سنج میباشد که هم به دستگاه زیبایی خاصی میدهد و هم اینکه اعلام آمادگی دستگاه اسپرسوساز مباشی ECM2014 1140 جهت عصاره گیری و تهیه فوم را نشان میدهد. 

<p> شاید این حد دقیقشدن روی طعم قهوه برای کسانی که گهگاهی قهوه مینوشند، قابل تشخیص نباشد؛ ولی قهوهخورهای حرفهای طعم یک قهوهی اصیل را بهخوبی حس میکنند که تهیه اینچنین قهوهای مستلزم وجود بهترین اسپرسوساز خانگی است. شرکت فراکوش دانه پیشداد (برند شاران ) واردکننده عمده انواع دان قهوه سبز و محصولات بصورت مستقیم از کشورهای مبدا می باشد. دستگاه اسپرسوساز مباشی مدل 2010 از فشار بخاری معادل 20 بار برخوردار است. این مدل از موتور قدرتمند 1100 وات و فشار بخار 20 بار برخوردار است که سبب می شود یک اسپرسوی خوش طعم و با کیفیت آماده شود. برشتهکاری دقیق و درست و استفاده از دانههای قهوه تازه به طور مستقیم در کیفیت و عطر و طعم این قهوه تاثیر دارد. دستگاه اسپرسو ساز مباشی مدل ECM2010 یکی از بهترین اسپرسو سازهای موجود در بازار است که برای مصارف خانگی و نیمه صنعتی مانند کافی شاپ ها کارایی دارد. ما همیشه دنبال لوازم خانگی برای خانه مان می گردیم که علاوه بر کیفیت و کارایی بالا دارای ظاهر زیبا و فانتزی جهت ست کردن با سایر وسایل نیز باشد اسپرسوسازها نیز از این دسته مستثنا نیستند. اگر به دنبال محصولات به صرفه تر می باشید ادامه مطلب را مشاهده کنید. 

<p> به نظر من طراحی محصول زیاد مهم نمی باشد و نباید کیفیت ساخت را فدای آن کرد. مینیپرسو یک اسپرسو ساز قابل حمل، محصول شرکت واکاکو (Wacaco) می باشد که نیاز به منبع برق نداشته و دارای ابعاد مناسبی می باشد. این ابعاد خوب برای استفاده سریع و آسان در هر مکانی فوق العاده کار راه انداز می باشد. قهوه و کف شیر این دستگاه به نسبت قیمت خوب هست و می تواند به عنوان یک محصول میان رده انتظارات شما را تا حدودی برآورده کند. این میزان فشار بخار در این دستگاه خبری خوب برای کسانی است که فوم شیر، کاپوچینو و لاته را با کف و کرمای عالی دوست دارند. در قرن شانزدهم آشپزهای اروپایی، به ویژه فرانسوی، ادویهجات شرقی را بتدریج کنار گذشته و به طعمهای طبیعی روی آوردند. در اسپرسوساز مباشی ECM2009 از بویلر و پمپ آب قویتری استفاده شده است که بر روی درجه حرارت قهوه خروجی و همچنین بخار آب تاثیر گذار است. میان سالهای ۱۹۰۵ تا ۱۹۱۵ عکس شیر و پیکان بر روی مدل پژو لیون که توسط برادران پژو تولید شدهبود، ظاهر شد.


منبع مقاله : مسترکافی


0
کــارمـا :
32
بفرست

مشاهده نظرات بیشتر...
dap25