نکات مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک

2 ماه پیش - خواندن 2 دقیقه

اولین مرحله در صنعت تزریق، خرید دستگاه تزریق پلاستیک و قالب مناسب است.

هنگامی که قالب توسط سازنده قالب ایجاد شد، مواد مربوط به قطعه به یک بشکه گرم شده وارد می شود و با استفاده از یک پیچ مارپیچ شکل مخلوط می شود. نوارهای حرارتی مواد را در بشکه ذوب می کنند و سپس فلز مذاب یا مواد پلاستیکی مذاب وارد حفره قالب می شود که در آنجا سرد و سخت می شود و با شکل قالب مطابقت پیدا می کند.

زمان خنک ‌سازی را می‌توان با استفاده از خطوط خنک‌کننده که آب یا روغن را از یک کنترل‌کننده دمای خارجی به گردش در می‌آورند، کاهش داد. قالب تزریق بر روی صفحه یا صفحات تزریق نصب می‌شوند که پس از جامد شدن مواد باز می‌شوند تا پین‌های اجکتور بتوانند قطعه را از قالب بیرون بیاورند.

قبل از شروع به کار در زمینه قالب گیری تزریقی باید به چند نکته توجه داشت:

۱. هزینه خرید دستگاه تزریق پلاستیک

۲. مقدار تولید کارگاه یا کارخانه تزریق پلاستیک

3. ملاحظات تولید در خرید دستگاه تزریق پلاستیک

چگونه می توانیم هزینه های تزریق پلاستیک را کاهش دهیم؟

خرید دستگاه تزریق پلاستیک می تواند فرآیند گران قیمتی باشد، اما راه های مختلفی وجود دارد که می توانید هزینه های تزریق پلاستیک را کاهش دهید، از جمله:

  • از بین بردن آندرکات.
  • ویژگی های غیر ضروری را حذف کنید.
  • از حفره مرکزی استفاده کنید.
  • طراحی های اضافی را کاهش دهید.
  • قطعاتی را طراحی کنید که خود جفت شوند.
  • قالب های موجود را اصلاح کرده و مجددا استفاده کنید.
  • نظارت بر تجزیه و تحلیل DFM
  • از قالب های چند حفره (چند کویتی) استفاده کنید.
  • اندازه قطعات خود را در نظر بگیرید.

مزایای خرید دستگاه تزریق پلاستیک :

مزیت اصلی قالب‌گیری تزریقی این است که می‌توان تولید را برای تعداد زیادی قطعه افزایش داد. هنگامی که هزینه های اولیه طراحی و قالب ها پوشش داده شد، قیمت ساخت بسیار پایین می آید. با تولید قطعات بیشتر هزینه تولید کاهش می یابد.

قالب‌گیری تزریقی در مقایسه با فرآیندهای تولید سنتی مانند ماشین‌کاری CNC که مواد اضافی را از بین می‌برد، کمترین ضایعات را ایجاد می‌کند. با وجود این، قالب‌گیری تزریقی مقداری ضایعات را تولید می‌کند، عمدتاً از اسپرو، رانرها، مکان‌های ورودی، و هر گونه مواد سرریز که از حفره قطعه به بیرون نشت می‌کند (که فلش نیز نامیده می‌شود).

مزیت نهایی قالب گیری تزریقی این است که امکان تولید بسیاری از قطعات یکسان را فراهم می کند که امکان اطمینان و ثبات قطعه را در تولید با حجم بالا فراهم می کند.0
کــارمـا :
30
بفرست

مشاهده نظرات بیشتر...
motahareh1813